Днес следобед съдът в Брест призна капитана на българския товарен кораб "Добруджа" за виновен по обвинението, че е изхвърлил отпадни води и нефтени продукти в Бискайския залив, и го осъди да заплати глоба от 200 000 евро.
По данни от пресцентъра на БМФ още преди старта на делото пред съда са се струпали френски природозащитници. На пет от тези организации съдът е присъдил по 3 000 евро. Шестата е получила 2 500 евро.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Затварят училища и туристически обекти заради рекордните жеги в Европа
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Изслушват кмета Коцев по темата сметопочистване на общинската сесия във Варна
Покачване на данъчната тежест при имотите ще отсее спекулантите от пазара
Рекордно ниво на износ на електромобили от Китай
България има условия за гигаватови AI центрове за данни
Ifo: Възстановяването на Германия ще отнеме време, част 1
Мач на Световното първенство: Каква е разликата между място за 10 000 долара и най-евтиното място
Защо на някои кръгови има светофар
Шеф във Ferrari напусна след дебюта на Luce
Банан на колела е най-спираната за проверка кола
Над милион км без сериозни повреди - този път с MINI Cooper
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Мъж с 16 присъди подпали съседска врата (ВИДЕО)
УниКредит Булбанк запазва безплатната обмяна на левове и стотинки до края на септември
Въздушната линейка транспортира родилка до София
Бюджет 2026 година: По-скъпи винетки, вдигане на осигурителни прагове, инфлация 3,6%