IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Софийска стокова борса с рекорден оборот от 312 млн. лв. за 2003 г.

16:46 | 20.01.04 г.
Автор - снимка
Създател
Софийска стокова борса с рекорден оборот от 312 млн. лв. за 2003 г.
"312 млн. лв. е оборотът на Софийска стокова борса (ССБ) през 2003 г.", каза на пресконференция директорът на борсата Васил Симов..

Според него това е рекорд в 13-годишната история на борсата. Най-голям е бил обемът на нехранителните стоки, а сред тях на първо място са металите - с около 33% и химикалите и горивата - с 29 на сто.

“Пазарът на зърно вече е наситен, но не можем да очакваме драстично понижаване на цената”, каза Симов.

“След влизането в сила на мярката за безмитен внос, цените на брашната паднаха до 600 лв. за тон с ДДС”, добави заместник-директорът Христо Миленков. Миналата седмица на софийската борса се появи вносна пшеница на цена 199 долара.

“Напоследък има предлагане на брашно и пшеница и никой не ги купува, значи цените вървят надолу”, обобщи Симов.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 23:14 | 10.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още