IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Боинг подписа договор за $189 млн. с американските въздушни сили

11:54 | 31.03.04 г.
Автор - снимка
Създател
Боинг подписа договор за $189 млн. с американските въздушни сили
Американският авиокосмически гигант Боинг съобщи, че е подписал договор с американските военно-въздушни сили за развитието и поддържането на система за космическо наблюдение. Сключеният договор е на стойност 189 млн. долара.

Контрактът, спечелен съвместно от Боинг и партньора му Бол Еъроспейс, се отнася за разработването, развитието и пускането до края на 2007 г. на сателит, способен да проследява движенията на летателни апарати във въздушното пространство, уточняват от Боинг.

Събраните данни ще помагат на американското отбранително министерство да провежда военните си операции, добавят от авиогиганта.

Боинг работи по съвместни проекти с Бол Еъроспейс от началото на 2003 г., когато бе започнато и изследването на лазерна технология за подобряване на сателитните комуникации.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:10 | 29.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още