Джудит Бойнтън е третият директор от Royal Dutch/Shell, напускащ заради скандала около запасите на третата по големина петролна компания в света, в резултат на който борсовата й капитализация се понижи с милиарди долари.
Президентът на компанията Фил Уатс и отговарящият за добив и производство на петрол и газ Уолтър Ван Де Вижвер напуснаха петролния гигант през март.
Американските регулаторни органи започнаха разследване по случая.
Shell също започна вътрешно разследване, целящо намирането на отговор защо компанията е надценила с една пета петролните и газовите си находища.
Заради вътрешния одит гигантът ще преразгледа и финансовите си резултати за 2002 и 2003 г.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


ПП призова за по-решителни мерки срещу наркоразпространението сред младите хора
Областна администрация-Варна: Морската вода в района на Офицерския плаж е безопасна
Радев: Това е бюджетът на реалността
Варненските лъвчета се радват на лятото със замразен бульон
МУ-Варна отбелязва 65 години с нестандартна щафета по вода
Хуанг Ипин препоръчва Китай да върви към доходите и доверието
Година след спирането на USAID: Как Африка се адаптира към новата реалност?
П.Иванов: България трябва да влезе в играта с дейта центровете
С. Недев: Apple вече няма силата да диктува условията на доставчиците си
Лекарите започват да разбират по-добре редкия щам Бундибугио ебола
Защо кола с автоматик „забива нос“ при рязко ускорение
BMW, Mercedes и VW се обединиха срещу китайската конкуренция
Hyundai Elantra получи изкуствен интелект и ъгловат дизайн
Haval показа новия си флагман
Имате черна кола? Ще страдате през следващите дни
Украинският военен трилър Killhouse достигна до световната публика в Netflix ВИДЕО
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Щерев за Жанет Немет: Трябва да бъде запомнена с усмивката си, не със спекулации
Инфлуенсърът Стоян Колев със закана: Отмъщението е сигурно ВИДЕО