За отхвърляне на предложението като аргумент бе посочено, че стойността на Лондонската фондова борса значително превишава предложената сума, като официални източници заявиха, че ще водят преговори с колегите си от Франкфурт за подобряване на направената оферта.
Предложението доведе до ръст от 25.6% в акциите на Лондонската борса в понеделник, което последва ръста от близо 17.6% от началото на ноември след спекулации относно евентуална сделка.
В понеделник акциите на LSE завършиха на ниво от 540 пенса, или с 10 пенса над направената оферта от Франкфуртската борса, като към момента те се търгуват на ниво от 542.25 пенса, или минимален ръст от 0.4%.
Акциите на Deutsche Boerse, която управлява борсата във Франкфурт, загубиха 4% от стойността си до 42.75 евро за брой след породили се притеснения, че предложената цена е твърде висока.
В понеделник инвестиционната банка Merrill Lynch занижи инвестиционната си оценка на Deutsche Boerse до „neutral” от „buy”.
Лондонската фондова борса стана публична през 2001 г., в усилията си да затвърди позициите си на фондовите пазари в Лондон. Все още обаче не осъществява търговия с деривати на своя под, като в тази сфера оперира LIFFE. За разлика от нея Deutsche Boerse осъществява клиринга, както с търговията с акции, така и с деривати.
Лондонската фондова борса има сключен договор с Лондонската Клирингова Къща, който бе подписан през ноември миналата година.
В понеделник от борда на директорите на LSE отправиха обръщение към акционерите, в което се казва, че направеното предложение силно подценява стойността на компанията и благоприятния ефект на съкращаване на разходите при евентуално сливане с друга голяма борса.
Преди четири месеца ръководството на Франкфуртската борса вече се опита веднъж да поеме контрола над Лондонската борса, но тогава до сделка не се стигна.
След това вниманието на Deutsche Boerse бе насочено към борсата в Цюрих, но преговорите и с нея не доведоха до търсения резултат.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


9-годиeш от Аксаково e 6-и на Световното първенство по кордова акробатика
Кое е по-опасно: Прегряването на спирачките или това на двигателя?
Спипаха десетки преписвачи с "бръмбар" на матурата по БЕЛ само в едно училище
Сблъсък за милиони: Две суперколи на Lamborghini са унищожени след катастрофа (СНИМКИ)
Утре: В 1434 училища ще се проведе матура по профилиращ предмет
Иновациите в медицината вече лекуват доскоро нелечими метаболитни заболявания
Имотът в Airbnb носи доход, но и куп законови задължения
Тъмната страна на селфи туризма
IPO-то на SpaceX разчита на Мъск, AI и визията за Марс
СЗО поиска финансиране на кризата с ебола и хантавирус, САЩ реагираха
Най-странното Audi се върна на пътя
Прогноза: 23 милиона продажби на EV до края на 2026
Ferrari разработва виртуален съединител
Прегряването на спирачките е по-опасно от това на двигателя
Дилърите притискат Mercedes за бейби G-Class с ДВГ
Изгорихме ги като барбекю: Кадри показват как "Касапина на века" убива хиляди в Судан ВИДЕО 16+
5 грешки, които допускате в отношението си към партньора
Спорният правилник е приет в комисия, как ще работят депутатите?
Почина известен привърженик на Ботев Пловдив
Кайли Миноуг тайно се борила с рак за втори път