В момента има дефицит на пазара на жилища, като предлагането е по-малко от търсенето. Поради това цените постоянно се увеличават. Това каза Георги Шопов, председател на управителния съвет на Националната асоциация на строителните предприемачи, в предаването "ИмоТиТе" на Bloomberg TV Bulgaria.
Той напомни, че всяка година в София идват да живеят 15 хил. души, коментира той, но подчерта, че по данни на статистиката голяма част от населението, което напуска страната, е от провинцията. “Това са т.нар. сезонни работници от малките градове и образованите млади хора, които си намират поприще в Западна Европа", посочи Шопов.
Според него от 2003 г. жилищата в София са поскъпнали “с точно 100%”. Председателят на управителния съвет на Националната асоциация на строителните предприемачи пресметна, че това е ръст от 7% на година. В момента търсенето продължава да е по-голямо от предлагането. Поради това цените продължават да се увеличават", посочи той.
В предаването гостува и Снежана Стойчева, мениджър на Imoti.net.
"Imoti.net е първата българска платформа за обяви за недвижими имоти. Каузата ни е да помогнем на потребителите да намерят коректните компании. По този начин те се ориентират в един бизнес, който не е регулиран", смята експертът и напомни, че пазарът на имоти в България се разраства. "Сделките се увеличават, цените нарастват. В такъв етап се появяват много агенции и брокери, което затруднява потребителите. Използваме технологиите, за да помогнем на потребителите да се ориентират“, посочи още тя
Снежана Стойчева информира, че в сайта Imoti.net може да се провери кои брокери са доверени.
„Това е знак, който поставяме на брокерите, след като сме проучили тяхното портфолио, техните услуги и начина, по който работят“, обясни експертът.
Още от коментарите на специалистите вижте по-късно във видео материала.


„Ден на бягането“ събра лекоатлети от различни възрасти във Варна
Пристигнаха полските журналисти, които ще рекламират Варна, като туристическа дестинация
Погнаха състезателите и дрифтарите в Шумен
35 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Увеличават парите за културни събития през лятото във Варна
Льо Брьон от AMI Lans: Европа загуби много състезания
Скъпият бензин изведе инфлацията в Канада до най-високото ѝ ниво от 2023 г.
Как Брекзит промени британската икономика и лирата за 10 години
FedHive: Компаниите трябва да си защитят данните за AI, част 2
FedHive: Компаниите трябва да си защитят данните за AI, част 1
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Ferrari Enzo стана най-скъпата кола, продадена в интернет
"Съзвездия" на Народния театър с аплодисменти на фестивала в Сибиу
Коста Стоянов: ДАНС и МВР носят отговорност за присъствието на Невзоров у нас
Константин Проданов: Обмисляме въвеждане на по-високи данъци за втори имот
Опозореният Андрю на лукс във Франция: Частен самолет, хубаво вино, плаж и боулинг
В кадър: Фестът в парк "Бедечка" събра близо 15 000 души
преди 7 години Айде пак ги прихванаха, мие се не мине някой ден и пак експерт се изказва. Забогатяхме неимоверно, слушайки съветите ви, когато спрете да се появявате, значи е дошло време за купуване, хубавата и евтина стока няма нужда от реклама отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Дефицит ще има, докато не оправите данъчната политика за НИ. Или докато не дойде следващата криза. Първото едва ли ще се случи скоро, щото сте едни перачи и цвъко шестаков обича да купува на 600е/кв.м., ама не и да доказва доходи, камо ли да плаща данъци. А господин асансьорчик е само един от всичките тухларници-перачи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Струва ми се, че господинът е с малко стара статистика по отношение на хората идващи в София... по-малко са вече, но го разбирам - той представя това, което му е изгодно на него. Същото се отнася и за цените - растели, растели, нормално било, ок, супер, така да е... имало малко предлагане - супер, така да е! Нищо не каза за броя на продажбите обаче, защо? Ами защото те пак намаляват, вече една година намаляват, но това не е важно, важното е, че цените са нагоре, нали така господин строительо, супер - те така да е! Нищо, че по цял ден Ви слушам рекламите на тоя и оня комплекс, сграда, къщура!Но има едно нещо в което всички Вие (брокери, строители и банки) сте прави - свършиха се хората дето теглят и купуват ейтака... както на вас ви се иска.А към водещия - съжалявам да го кажа, но по-нагласени предавания не съм гледал, те за изборите не ги нагласят така. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Хумор, сатира и забава, драги теле-зрители...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години С поне 200-300% е послъпването за този период... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Това че 1/3 от жилищата са празни само показва потенциала за растеж. Всеки иска да купи жилище в столицата, дори и да не му трябва. Защото след още 10г. като остане само столицата да се развива у нас, цените ще са още по-високи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар