Председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова и народният представител от ГЕРБ-Пазарджик Даниела Малешкова са дали положителни проби за коронавирус след проведените тестове сред всичките депутати в парламента, информира пресцентърът на партията. Дариткова и Малешкова се намират в добро състояние и нямат никакви оплаквания.
"Те са информирали семействата си и ще се подложат на доброволна карантина за 28 дни у домовете си. Двете няма да участват в предстоящите заседания както на парламентарните комисии, така и в пленарните заседания", се посочва в съобщението.
53-годишната Дариткова стана председател на парламентарната група на ГЕРБ миналата пролет, след като Цветан Цветанов напусна парламента след имотните скандали. Тя е общопрактикуващ лекар в Смолян и председател на здравната комисия в парламента. 50-годишната ѝ колежка е депутат първи мандат от Пазарджик.
Парламентът ще заседава извънредно утре, за да приеме актуализацията на бюджета, удължаването на извънредното положение до 13 май, както и промени в извънредния закон.
След като преди два дни стана ясно, че депутатът от ДПС Хасан Адемов е с коронавирус, всички народни представители бяха тествани в две болници в столицата, но също и в провинцията. От щаба обявиха по-рано днес, че има две съмнителни проби във Военно-медицинска академия, а пробите на всички, тествани в "Софиямед", са отрицателни. И в двете болници са тествани по 92 депутати.


Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
Кардиолог: Температури от 35-36 градуса не са драматични, организмите ни са свикнали
Какво ще е времето през следващата седмица?
Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Американците все по-често напускат районите с висок риск от наводнения
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
След 100 години: Би Би Си прекрати радиопредаването си на дълги вълни
преди 6 години Дариткова трябваше да си помисли преди да нарича медицинските сестри на перваза в НС престъпнички, психически неуравновесени. Те получават 700 лева месечно, тя - над 7000 - вчера си вдигнаха заплатите - пир по време на чума. Ако беше морална Дириткова, както е лекар, можеше да отиде като доброволка да полага. Вместо това всички депутати се скупчиха (за нас има нареждане да стоим на 2 метра разстояние) пред една ЧАСТНА клиника, с наши пари да се "тестуват". За НАС, обикновените хора, това е ненужно и невъзможно.Не ги жаля!!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Тази новина дабра ли е или лоша според тебе? Коя е другата?Една лоша новина - в САЩ почина бебе на 6 седмици. При нас възрастта на починалите е също доста ниска. Ако те утешава твоето твърдение, вярвай си. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Трима заразени от 240 депутата, това разбира се не е много коректна статистическа извадка, но ако съотношението поне приблизително е вярно, то е възможно от цялото население в БГ да има десетки хиляди заразени. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Не ми изглежда да ги е заразил Адемов. Щом от 240 са заразени 3-***, то от 6500000 поне 80 000 са с вирус в момента ... А щаба хваща само заболелите, които са 30-40 души на ден... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години дядя вова , нали знаеш че до началото на май няма да ви плащат вече за постове , всичко ще е на самоиздръжка ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Една добра новина и една лоша.Новина: средна възраст на умрелите от коронавирус в- Италия 79,5 години;- Испания 80 !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар