„ФП Инвест“ АД е намалило дела си във „ФеърПлей Пропъртис“ АДСИЦ, тъй като не е упражнило варантите си при последното увеличение на капитала на АДСИЦ-а. Това съобщават от „ФеърПлей Пропъртис“ чрез сайта x3news.com.
Вследствие на неучастието си в увеличението на капитала „ФП Инвест“ АД запазва притежаваните от него 21 563 344 броя акции, което вече съответства на 43,97% от правата на глас в общото събрание. Преди делът беше 47,24%.
Притежателите на варанти на „ФеърПлей Пропъртис“ са упражнили общо 3 400 000 броя от тях. В резултат бяха записани 3 400 000 акции с обща емисионна стойност 3 400 000 лева (1 лев за всяка) и номинална стойност 1 лев за брой.
Неупражнените варанти на „ФеърПлей Пропъртис“ са 219 517 800 броя.
В резултат на упражняването на варантите „ФеърПлей Интернешънъл“ увеличава дяловото си участие във „ФеърПлей Пропъртис“ АДСИЦ от 5,04% на 11,66%.
Това е второто увеличение на капитала на „ФеърПлей Пропъртис“ АДСИЦ чрез упражняване на варанти тази година. В средата на годината компанията обяви, че капиталът ѝ се увеличава с 12,5 млн. лева в резултат на упражняването на варанти при емисионна стойност от 1 лев за нова акция.
Свързани компании:


Протест срещу Благомир Коцев във Варна
Утвърдиха студентските такси за академичната 2026/2027 година
Гьоко Хаджиевски остава в Спартак, очакват и двама португалци
Искат 10 процента увеличение на заплатите в образованието
ДНСК и Агенцията по кадастъра влязоха на проверка в Община Варна
Как Brexit промени Великобритания, Европа и Запада, част 2
Тръмп: Напсувах Нетаняху заради ударите в Ливан
Как Brexit промени Великобритания, Европа и Запада, част 1
Убийство във Великобритания предизвиква политически скандал около Фараж
GenZ сменя баровете с щанги, част 2
Пожар изпепели 20 електромобила в Китай
Изненада: BMW M2 получи задвижване xDrive
Rolls-Royce Spectre - повече мощност и по-голяма батерия
Джантите ви блестят, без да харчите пари - ето как става
Porsche 935 Kremer K3 заличава границата между пистата и пътя
Кралица Летисия и принцеса Шарлийн от Монако зададоха лятната мода в Мадрид
Русия заплаши с ядрено оръжие заради украинските атаки над Санкт Петербург
Варненци протестират срещу кмета Коцев, искат оставката му СНИМКИ
В кои сектори заплатите са над 3000 евро?
Земетресение 5,7 по Рихтер удари бреговете на Орегон