Британският принос в европейската сигурност е безусловен, заяви външният министър Борис Джонсън в интервю за френския вестник "Фигаро", отхвърляйки твърденията, че Лондон е отправил завоалирана заплаха да съкрати сътрудничеството ако не бъде постигнато търговско споразумение в преговорите по Брекзита, предаде Ройтерс
В писмо до ЕС в сряда британският премиер Тереза Мей заяви, че "нашето сътрудничество в борбата срещу престъпността и тероризма ще бъде отслабено", ако Великобритания напусне съюза без ново споразумение за търговията и други области.
Запитан дали Великобритания се опитва да използва сътрудничеството в областта на сигурността като разменна монета, за да си осигури търговско споразумение с ЕС, Джонсън отговаря: "Не, съвсем не". "Ние смятаме историческия принос на Обединеното кралство за сигурността и стабилността в Европа като безусловно", уверява британският външен министър.
Той изтъква, че Лондон ще поддържа този принос, която е от полза за цяла Европа и света.
Джонсън каза също, че думите на Мей не трябва да се възприемат като заплаха. "Това е изявление относно факта, че ще бъде вредно и за двете страни (Великобритания и ЕС - бел.ред.), ако не постигнем споразумение. Това е аргумент за постигане на споразумение", уверява британският външен министър.
/БТА/


Времето във Варна на 8 декември 2025
Закопчаха трима шофьори във Варна
Зеленски се среща днес със Стармър, Макрон и Мерц
Честваме паметта на преподобния Патапий
Тристранката се събира днес
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Зони и такси за паркиране - как е уредено в съседните ни страни
В последния кръг: Сантос и Неймар се спасиха от изпадане
Доналд Тръмп-младши: Баща ми може скоро да се откаже от Украйна
Поскъпна лифтът към Седемте рилски езера
ПП скочи и срещу Бюджет 2: Подайте си оставката преди сряда!
преди 8 години И Британският принос в разединението на Европа също е безусловен. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Хахаа...след развода си оставаме приятели ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Военното бъдеще на Великобритания е със САЩ, а не с ЕСОт a-specto , публикувано на 31.03.2017Бъдещето на Великобритания във военно отношение е със САЩ, а не с Европейския съюз (ЕС). Министърът на отбраната на Великобритания Майкъл Фалън направи този свой коментар малко преди срещата със своя американски колега Джеймс Матис в Лондон. отговор Сигнализирай за неуместен коментар