Поверителна проверка на британската полиция показа, че терористи биха могли да проникнат в сградата на парламента и да нападнат депутати, пише вестник Sunday Telegraph, позовавайки се на три информирани източника, цитиран от ТАСС.
Според вестника операцията с имитиране на терористична проява е проведена през нощта и в период, когато депутатите са във ваканция, за да не знаят какви са резултатите от експеримента.
Сътрудници на правоохранителните органи, които играели ролята на терористи, стигнали до сградата с лодка по реката и без особени затруднения проникнали в Камарата на общините. Една от меркиte за сигурност, които били предложени за осуетяване на този сценарий, е да се поставят бариери по реката, за да не могат плавателни съдове да доближават сградата на парламента.
Вестникът отбелязва, че експериментът е извършен пет месеца след терористичното нападение в правителствения лондонски квартал Уестминстър. Тогава 52-годишният Халид Масуд се вряза сред пешеходци и полицаи на Уестминстърския мост. После той слезе пред британския парламент и нападна с нощ полицая, охраняващ входа на сградата. Масуд бе застрелян от полицията. При нападението му бяха убити петима души и ранени няколко десетки.
/БТА/


Хороскоп за 9 декември 2025
Тежка катастрофа със загинал
Мощно земетресение с магнитуд 7,6 разтърси Япония
Второ издание на инициативата "(НЕ) Сам вкъщи" подготвят в Общинския приют за кучета
Осъдиха 56-годишен варненец за държане на голямо количество алкохол без акцизен бандерол
Жилищата у нас няма да поскъпват двуцифрено, а ще следват доходите и инфлацията
Япония и Китай ескалират конфронтацията със спор за военен радар от уикенда
Какъв трябва да е бюджетът на България? Попитахме експертите
България очаква 2 млн. туристи през зимата, над 50% ще са от Европа
Yardeni за обрата от Великолепната седморка към останалите технологии, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Възрастен мъж е починал след падане от тераса в Стара Загора
Рибари от Ахтопол притеснени заради танкера: И плаж няма да има, и риба, и почиващи
Обезщетението за отглеждане на дете до 2 години се повишава на 460 евро
Евгений Кънев: Бюджетът може и да бъде приет силово, но ще има последици
Силен трус разлюля Япония, има предупреждение за цунами