Всички индекси на Българската фондова борса (БФБ – София) приключиха на зелена територия в първия борсов ден за седмицата.
Основният индекс SOFIX премина границата от 690 пункта, след като прибави към стойността си 0,55%. По-широкият BGBX40 нарасна с 0,41% до 132,43 пункта, а секторният BGREIT се повиши с 0,66% до 111,66 пункта. Равнопретегленият BGTR30 отчете ръст от 0,24% до 524,96 пункта.
Източник: Investor.bg
Оборотът на регулиран пазар възлезе на близо 1,7 млн. лв. след 492 сделки с 49 емисии акции, като лидер по изтъргуван обем е Химимпорт с 342 хил. лв. На второ място е Монбат с 255,4 хил. лв., а на трета позиция е ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ с 230,5 хил. лв.
Най-печелившата компания за деня е Еврохолд с ръст в цената на акциите от 4,5% до 1,22 лв. за брой. Втора по поскъпване с Монбат с повишение от 2,7% до цена от 11,71 лв. На трета позиция е Хидравлични елементи и системи АД, чиито акции прибавиха 2,1% към цената си.
Най-губещото дружество е Фазерлес, след като книжата на дружеството поевтиняха със 7,8% до 35 лв. за брой. Акциите на Алтерко понижиха цената си с 5,3% до 2,15 лв. Третата компания по спад е Сирма Груп Холдинг, след като изтри 2% от цената на книжата си.
В понеделник най-губещата компания от състава на SOFIX е Албена, чиито акции поевтиняха с 1,25%, а общо девет дружества от 15-те най-ликвидни повишиха цената си.


Времето във Варна на 8 декември 2025
Закопчаха трима шофьори във Варна
Зеленски се среща днес със Стармър, Макрон и Мерц
Честваме паметта на преподобния Патапий
Тристранката се събира днес
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Зони и такси за паркиране - как е уредено в съседните ни страни
В последния кръг: Сантос и Неймар се спасиха от изпадане
Доналд Тръмп-младши: Баща ми може скоро да се откаже от Украйна
Поскъпна лифтът към Седемте рилски езера
ПП скочи и срещу Бюджет 2: Подайте си оставката преди сряда!