Приходите от интернет реклама в САЩ през първото полугодие на 2009 г. възлизат на 10,9 млрд. долара, показа проучване на Interactive Advertising Bureau и PricewaterhouseCoopers. Стойността им се е понижила с 5,3% спрямо същия период на миналата година, предаде MarketWatch.
Въпреки общия спад на интернет рекламата през първата половина на годината, рекламните приходи на онлайн търсачките се увеличават с 2% на годишна база до 5,1 млрд. долара. Междувременно приходите от по-скъпата реклама с банери намаляват с 1,1% на годишна база до 3,8 млрд. долара.
В рамките на второто тримесечие разходите за уеб реклама намаляват с 5% на годишна база до 5,4 млрд. долара. Все пак резултатите са много по-добри в сравнение със спадa на рекламните приходи на вестниците и телевизиите, който варира от 12% до 29% на годишна база за същия период.
Компании като Google зависят в много голяма степен от склонността на рекламодателите да използват сравнително достъпното и лесно проследимо рекламиране чрез онлайн търсачките. Един от основните конкуренти на Google – Yahoo, разчита предимно на продажбите на банери.
Анализаторите очакват нетната печалба на Yahoo за тримесечието, приключило в края на септември, да намалее до 7 цента на акция спрямо печалба от 9 цента за същото тримесечие на 2008 г., а приходите на компанията да се понижат от 1,33 до 1,12 млрд. долара.
В същото време прогнозите за Google сочат ръст на нетната печалба на акция до 5,36 долара за третото тримесечие спрямо 4,92 долара печалба на акция за същия период преди една година. Приходите на компанията се очаква да нараснат от 4,04 млрд. до 4,2 млрд. долара.


Демерджиев след трагедията на „Тракия“: Мантинелите убиват, идват масови проверки
ДБ зоват Бюджет 2026 да бъде оттеглен
Задържаха 35-годишен мъж за грабеж в хранителен магазин във Варна
Цените на винетките поскъпват с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
Отстранената шефка на кадастъра във Варна обясни за Баба Алино
Осигуровки, акцизи, винетки, дълг: Какво се вдига перо по перо с бюджет 2026?
„Шелли“ и „Софарма“? Още български акции могат да влязат в индексите на MSCI
Топлинният купол разкрива колко неподготвени сме за горещините
Компанията майка на Google влиза в индекса Dow Jones
Nvidia прави хуманоидните роботи по-безопасни за работа с хора
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за по-лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Тази функция охлажда интериора и в най-големите жеги
Най-ексцентричната Honda се завръща
Теменужка Петкова: Този бюджет е бюджет на политическото лицемерие
В първия официален Бийтълс ден анализираме кой е моржът от "I Am The Walrus"
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Бюджетът на ПБ вкарва България в румънски сценарий, ДБ иска да бъде оттеглен
Powerwolf, Gotthard и Warkings ще се срещнат с феновете на Midalidare Rock