IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

НАП започва да следи движението на рискови стоки

За целта във ведомството ще бъде регистрирана нова дирекция "Финансов контрол"

12:09 | 17.10.13 г.
НАП започва да следи движението на рискови стоки

Мониторинг на движението на рискови стоки на територията на България започва НАП от 1 януари 2014 г. За това ще отговаря ново звено към агенцията - дирекция "Финансов контрол", съобщиха от приходната администрация.

Работата на инспекторите в звеното ще е основно свързана с физически и документален контрол на стоки, които представляват висок фискален риск. Най-често това са селскостопанска продукция, зърно, захар, месо и др.

Данъчните ще следят как се движат стоките, дали се реализират на територията на България, изнасят ли се за трети страни и дали всички транзакции се отразяват коректно в счетоводните и финансови документи на превозвача, получателя и доставчика.

Работата ще се извършва в близост до граничните пунктове между България и Румъния и Гърция, както и във вътрешността на страната – в местата, където транспортните средства ще бъдат разтоварвани под данъчен контрол. 

По външните за Европейския съюз граници контролът ще се извършва, както и досега, от агенция "Митници", допълват от НАП. Контролът в близост до границите, както и този във вътрешността на страната, е предвидено да се осъществява 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата.

Предвидена е възможността превозните средства да бъдат запечатвани и оборудвани с технически средства за GPS проследяване.

От НАП уточняват, че в близката седмица ще бъде обявен подбор сред служителите на агенцията, които искат да работят в новата дирекция "Фискален контрол". Служителите на новото звено ще бъдат назначени в рамките на сегашната численост на персонала на ведомството.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 15:07 | 08.09.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

Финанси виж още