Независимо дали искате да развиете нови умения или да се обградите с вдъхновяващи колеги, мястото, към което трябва да се насочите, е Европа, пише CNBC.
Това сочи нов доклад на IMD Business School, който е установил, че европейските страни са по-добри в привличането и развиването на талантливи служители в сравнение с повечето други региони в света.
За пета поредна година Швейцария си осигури челното място в World Talent Ranking благодарение на големите си инвестиции в образование и обучение, както и заради привлекателността си сред международните служители. След нея се нареждат Дания, Норвегия, Австрия и Холандия.
Канада, която е шеста в списъка, е единствената неевропейска страна в топ 10. В челните позиции попадат още Финландия, Швеция, Люксембург и Германия.
САЩ (12 място), Австралия (14 място) и Великобритания (23 място) не успяха да се класират на по-ключови позиции. Класацията подрежда общо 63 страни по способността им да развиват, привличат и задържат таланти.
Сингапур (13 място) се очертава като най-добрата страна в Азия за талантливи служители, изпреварвайки Хонконг (18 място).
Китай (39 място), Индонезия (45 място) и Индия (53 място) са сред другите азиатски страни в списъка.
Докладът е резултат от комбинация от проучвания сред директори на компании и външни данни, като страните се оценяват по три фактора: инвестиции и развитие на националната образователна система, привлекателност на държавата сред чуждестранните служители (качество на живота, данъци и разходи за живот) и способността за създаване на нови възможности за работа и обучения на работниците.
преди 6 години Не! Няма! Кратък и ясен отговор. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ЕС ще продължава да привлича работници от цял свят заради застаряващото си население, но и заради подчертаната индивидуалност на компаниите. Дали в България ще достигнем това ниво, дали ще задържим младите у нас?! Този въпрос е свързан и с друг - ще се създаде ли средна класа от предпиемачи, ще стане ли дребният бизнес атрактивен, пред изборът на наемния труд от поколението! От това зависи и оцеляването на автентичния облик на нашата държава. Кога ще навлезе експертният подход, взаимствн от европейските страни, кога ще има адекватен социален поглед към младите и техните нужди?! - Този въпрос стои като "гузна съвест" пред управляващите, докато те отвръщат глава към направеното на хартия и към облечените в цифри привидни успехи! отговор Сигнализирай за неуместен коментар