IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Инвестират 40 млн. евро в първата частна оптична магистрала

15:52 | 04.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
Инвестират 40 млн. евро в първата частна оптична  магистрала
Частната телекомуникационна компания “КейбълТел” свърза София и Пловдив с оптичен кабел. Тя е част от първата национална частна оптична магистрала в България, която се изгражда от българо-американската компания.

След реализирането на първия етап – изграждане на отсечката София – Пловдив, текат строителните работи по трасето Пловдив – Хасково – Стара Загора – Бургас – Варна – Добрич, което ще бъде завършено в средата на 2004 г. Националната мрежа ще бъде в експлоатация в началото на 2005 г.

Националната оптична магистрална мрежа ще включва повече от 1500 км магистрални оптични кабели на стойност над 10 млн. евро. Междувременно “КейбълТел” инвестира в последно поколение телефонна централа, с което общият размер на инвестицията на компанията ще достигне 40 млн. евро за период от 2 години.

“КейбълТел” е новосъздадена компания в областта на високите технологии, резултат от закупуването на собствеността в най-големия национален кабелен оператор “Кейбъл България” от група американски и местни стратегически инвеститори.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 13:45 | 11.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още