IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

С 6 млн. лв. е по-голяма печалбата на АЕЦ за 2003 г.

08:36 | 12.01.04 г.
Автор - снимка
Създател
С 6 млн. лв. е по-голяма печалбата на АЕЦ за 2003 г.
С 6 млн. лева е по-голяма печалбата на АЕЦ след данъчно облагане за 2003 г. в сравнение с предишната година, сочат предварителните данни на атомната централа. "Козлодуй" ще реализира 20 млн. лева печалба за миналата година въпреки намаленото производство. За сравнение, печалбата за 2002 г. е 13,479 млн. лева.

Приходите през 2003 г. са 745 млн. лева, което е с 6 млн. лева по-малко от предишната година. АЕЦ "Козлодуй" не дължи никакви вноски към фондовете за извеждане от експлоатация на ядрени съоръжения и радиоактивни отпадъци, обясниха от енергийното министерство.

Централата е внесла общо 322 584 252 лева в първия и 64 202 198 лева във втория фонд.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 22:18 | 31.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още