IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Петролът достигна най-високата си цена от войната в Ирак

11:45 | 18.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
Петролът достигна най-високата си цена от войната в Ирак
Цената на петрола в САЩ се повиши в сряда до най-високото си ниво от началото на военните действия в Ирак. Oсновна причина за това бе силният спад на запасите от петрол през последните 4 седмици в страната.

Американските петролни запаси са се понижили с 21 млн. барела през 4-те седмици до 12-ти декември, обявиха от Енергийното министерство. Това веднага доведе до ръст на цената на "черното злато" в САЩ.

Барел петрол за доставка през януари се покачи с 46 цента до 33,35 долара.

Ако запасите продължат да се понижават, твърде е вероятно тази седмица запасите да паднат под критичния праг от 270 млн. барела, което би оказало проблеми със снабдяването във рафинериите.

Притеснение буди и фактът, че метеорологичните прогнози предвиждат студено време в североизточните части на Щатите поне до Коледа.

В Лондон петрол сорт Брент за доставка през януари затвори с 0,62 цента по-високо до 30,59 долара за барел.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 11:22 | 25.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още