IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Американци ще развиват иракската медийна мрежа за $96 млн.

10:20 | 12.01.04 г.
Автор - снимка
Създател
Американци ще развиват иракската медийна мрежа за $96 млн.
Иракската коалиция одобри едногодишен договор на стойност 96 млн. долара с американската компания за комуникационно оборудване Harris Corp за развитието на иракската медийна мрежа, съобщиха от компанията.

Целта е да се създаде “висококачествена медийна мрежа, която да включва две радиостанции, два национални телевизионни канала и един национален вестник”, се казва в съобщение до медиите на Harris Corp, базирана в Мелбърн, Флорида.

“Изключително сме доволни, че ще играем тази роля във възстановяването на Ирак”, заявява Хауърд Ланс, изпълнителен директор на компанията.

Съвместно с Harris Corp ще работят една ливанска и една кувейтска компания, се казва в съобщението.

Президентът на частната сателитна ливанска телевизия LBCI (Lebanese Broadcasting Corporation International) обяви в събота пред АФП, че ще участват във “възстановяването и оборудването на двете телевизии и радиостанции, които значително са пострадали по време на войната”.

“В тези медии не е инвестирано от 1990 г., когато срещу страната бе наложено ембарго заради окупирането на Кувейт”, добавя той.

От своя страна, кувейтската компания Al Fawares ще помага в развитието на вестника.

Договорът може да бъде подновен за два допълнителни периода от 6 месеца, като по този начин стойността му може да достигне 165 млн. долара.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 04:28 | 11.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още