IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Един на всеки шест жители на САЩ е ползвал безжичен интернет

09:43 | 14.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
Един на всеки шест жители на САЩ е ползвал безжичен интернет
63% от американците ползват интернет

Един на всеки шест жители на САЩ вече е ползвал wi-fi или друга безжична технология за влизане в интернет, показват данните на изследване, наречено Pew Internet and American Life Project.

От проучването става ясно и че 17% от американските интернет потребители са ползвали безжичен интернет. Във възрастовата група под 27 години, процентът почти се е удвоил.

Все повече американци ползват компютри (близо 75% от пълнолетното население), като 63% сърфират в интернет.

Около една четвърт от потребителите на глобалната мрежа са участвали в онлайн наддаване, а 65% са пазарували директно от мрежата.

Изследването е реализирано сред 2 204 пълнолетни граждани, от които 1 304 интернет потребители.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 10:54 | 09.08.05 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още