IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Microsoft променя името на Windows за европейския пазар

17:30 | 31.01.05 г.
Автор - снимка
Създател
Microsoft променя името на Windows за европейския пазар
Microsoft реши да смени името на новата версия на Windows, която лидерът в производството на софтуерни програми ще предлага на потребителите, след като беше осъден от европейските антимонополни власти, съобщава Wall Street.

През март 2004 г. Европейската комисия отсъди американската компания да продава версия на оперативната си система, която да е без програмата MediaPlayer.

Новата версия, наречена "Windows XP Reduced Media Edition", ще отговаря на изискванията, определени от европейските инстанции, но Европейската комисия се опасява, че новото наименование на продукта ще е доста непривлекателно за потребителите.

Миналата седмица Microsoft обяви покачване на печалбата си за второто финансово тримесечие до 3,46 млрд. долара благодарение на увеличеното търсене на компютри и солидните продажби на видеоигри, срещу 1,55 млрд. долара за същия период на предходната година.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 23:38 | 11.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още