Великобритания обмисля начини да разхлаби карантинни мерки, свързани с коронавируса, след като ограниченията за пътувания до Испания предизвикаха негативна реакция от страна на туристите, авиокомпаниите и испанското правителство, съобщава Bloomberg.
Плановете, които се разглеждат от длъжностни лица в Лондон, включват загърбване на общите правила, приложими за пътуванията в страната, в полза на регионалните ограничения, както и намаляване на броя на дните под карантина за връщащите се във Великобритания.
Министърът на пътния транспорт Шарлот Вере представи най-новата стратегия на правителството в отговор на въпросите, изтъкнати в Камарата на лордовете във вторник.
"Ние разглеждаме всички възможни начини, защото бихме искали да намалим дните в изолация, ако е възможно", споделя Вере. Великобритания също обмисля регионални ограничения, които да заменят тези, касаещи цялата страна, като тези, наложени спрямо Испания, добави тя.
Нейните коментари бяха предшествани от апела на министрите към британците да прекратят всички несъществени пътувания до Испания като в същото време въведоха 14-дневна карантина за пристигащите от испанските летища.
Испанският премиер Педро Санчес определи мерките на премиера Борис Джонсън като „небалансирани“, тъй като обхващат и райони в Испания с ниски нива на инфекции.


Виц на деня - 5 декември
Днес отбелязваме Международния ден на доброволеца
Времето във Варна на 5 декември 2025
Огнеборците потушиха 31 пожара през последното денонощие
Един загинал в катастрофи през последните 24 часа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Четирима са убити от армията на САЩ при нов удар срещу корабче заради наркотрафик
Израел е допуснат на "Евровизия" догодина, 4 страни ще бойкотират конкурса
ПП-ДБ ще внесат вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Роденият в Беларус Роман Хофман оглави Мосад
Изплащат от днес пенсиите и коледните добавки