„HTC спря да създава иновации в хардуера за смартфони“, коментира новият главен изпълнителен директор на компанията Ив Мейтрес, цитиран от Tech Crunch.
По думите му компании като Apple, Samsung и Huawei са свършили невероятна работа, като са инвестирали в хардуера си.
„Ние не го направихме, защото инвестирахме в иновации във виртуалната реалност“, посочва още Мейтрес.
HTC се бори с проблеми от години. През второто тримесечие тайванският производител на хардуер отчете пето поредно тримесечие на загуба. През миналия юли той съкрати една четвърт от служителите си. През 2011 г. компанията държеше 11% от глобалните продажби на смартфони, а сега попада в графа „Други“ в докладите за индустрията.
Според новия изпълнителен директор не е преценила кога е точният момент за инвестиции, а това е сериозна грешка, за която в момента си плаща. Въпреки това, по думите му HTC все още „разполага с толкова много активи от гледна точка на иновациите и екипа“, че той смята, че организацията върви към възстановяване.
В случая под грешно избран момент Мейтрес визира решението на HTC да насочи по-голямата част от средствата си за развойна дейност към витуалната реалност. Според него, обаче, предложенията на HTC в тази област ще изпреварят мобилните в рамките на пет години.
„Ще направим всичко възможно, за да съкратим този период, но ползването от потребителите е ключово“, посочва Мейтрес. „Как хората започват да ползват технологията ти, всички знаем, че това е абсолютно ключово. В крайна сметка пред нас стоят хора, които се сблъскват с нещо напълно ново, напълно необичайно, което е виртуално“, допълва той.
От гледна точка на мобилния бизнес Мейтрес коментира, че 5G е двигател на растежа.
Като цяло главният изпълнителен директор остава оптимист за връщането на компанията към рентабилността.


Времето във Варна на 20 юли 2026
Илинден е! Морето взима жертви
Испания спечели Мондиал 2026!
Украйна подготвя стратегия, с която да принуди Русия да прекрати войната
Черно море изпусна победата над Ботев във Враца в последната секунда
Бърнам обещава единство след шеметното изкачване до върха в Обединеното кралство
Петролът скочи след новите удари на САЩ, облигациите падат
Big Tech трябва да оправдае разходите за AI след най-големия срив от година
Испания печели втората си титла на Световното първенство с победа над Аржентина
САЩ ескалираха кампанията срещу Иран след смъртта на американски войници
Как Porsche промени правилата за сцепление
Toyota премахна бутоните от RAV4... и вече може да ги върне отново
Opel ще произвежда автомобили в Алжир
Вредни ли са жълтите очила за шофиране през деня?
Електрификацията на индустрията заплашва 726 000 работни места в Европа
Проектът "Фрея", който трябва да защити Украйна и Европа от руските ракети
Радев и Йотова на среща с посланиците ни
преди 6 години хахаха, уви и тук бяхте изпреварени от епъл ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар