През следващата година ще бъдат увеличени парите за туристическа реклама на България, съобщи днес след заседание на Националния съвет по туризъм ресорният министър Николина Ангелкова, цитирана от БТА. Националната програма за туристическа реклама през 2020 година беше обсъдена на днешното заседание на съвета.
Тя уточни, че размерът на парите ще стане ясен в края на август. Министърът добави, че разчетите още не готови, но министерството иска около 50% повече в сравнение с парите за тази година, които са 11 милиона лева.
Ангелкова съобщи още, че в момента се провеждат индивидуални срещи по пазари, които включват и тези в топ 10 за нашата страна. Освен това ще бъдат разгледани и пазарите в топ 30, както и перспективните пазари като САЩ, Индия, Китай, Близък изток, каза още министърът.
Тя коментира, че в края на месеца се очакват официалните данни за юни от летния туристически сезон. Тя припомни данните от началото на година до края на май, според които страната ни в този период е посетена от 2.4 милиона чуждестранни туристи, което е минимален ръст от 1%.
Ангелкова съобщи, че от 1 октомври ще заработи на пълни обороти единната система за туристическа информация.
Мартин Захариев, който е член на УС на Националния борд по туризъм, коментира, че ще бъде предложено да бъде преразгледан визовият режим по отношение на туристите от Турция, които идват за почивка на планина, и тези от Русия.
Той запита защо на тези туристи не се издават многократни визи и допълни, че цената на самите визи се вдига заради посреднически фирми. Захариев попита още защо на туристите от тези две страни не се издават визи на входа.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?
преди 6 години Тая няма усет за тая работа, щом рекламата и е проблема.2020 год ше доиде и тия откриват сега колелото.Няма и да има ефект с тази корупция и некадърност по всички етажи относно туризма.Сина на Божков е взел концесиятата за Перла през 2002, сигурно на смешни пари за 20 год концесия.Колкотото и да рекламираш, като няма качество ..... пък имаш избор .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Когато Митю Очите държеше бизнеса по морето таксата спокойствие беше 10-20%. Вкараха го в затвора и Маргините взеха бизнеса. Таксата спокойствие е 40%, който не плаща получава посещение от данъчните и РИОКОЗ. Естествено цените скочиха още повече, туристите намаляха.Какво е решението? Данъкоплатците ще платят повече пари за реклама! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Догодина мафията от ГЕРБ няма да ва има, но дотогава, ще сте фалирали страната. отговор Сигнализирай за неуместен коментар