От 1 януари 2021 г. доставките на ваксини срещу Covid-19 да се облагат с нулева ДДС ставка. Това е записано в предложения за промени в Закона за данъка върху добавената стойност, внесени в петък от група депутати от ГЕРБ.
Преференциалната нулева ДДС ставка за ваксините срещу коронавирус трябва да важи до края на 2022 година, записано е в проекта.
Предлага се да бъде нулева и ставката по ДДС за доставка на медицински изделия за инвитро диагностика на Covid-19, като се посочва, че това са комплекти за тестване.
Предложението за промени цели да се въведе инструмент за намаляване на разходите за ваксини срещу Covid-19 и медицински изделия за инвитро диагностика на Covid-19, както и на услугите, свързани с такива ваксини и изделия.
„Всеки български гражданин, който пожелае, ще има възможността по най-бързия начин да се имунизира срещу коронавируса, веднага щом Европейската агенция по лекарствата одобри и регистрира ефикасни, надеждни и безопасни ваксини срещу COVID-19“, обеща премиерът Бойко Борисов.
България да участва в споразуменията за купуване на поне три ваксини, както и в сключването на договор за още една, предложи за одобрение Министерският съвет на парламента. Правителството предлага на народните представители да одобрят сключването на споразумения за доставки с AstraZeneca, Sanofi и Pfizer и BioNTech, както и да се предприемат действия при бъдещ договор с Janssen Pharmaceutica.
Миналата седмица на извънредно заседание на Министерския съвет беше потвърдено, че България ще участва в пълното портфолио с всички седем ваксини от общата европейска инициатива за производство и доставка на бъдещи ваксини срещу COVID-19.


Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Everpure: Данните трябва да са в центъра, а фирмите да ги контролират
Водещ технологичен фонд инвестира в китайски компании
Как се решава глобалната енергийна криза? Чрез диверсификация
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Кучешки лай помогнал в търсенето на изчезналата Живка
Кой е Анди Бърнам, сигурният наследник на Киър Стармър
Проф. Константинов за смяната на ръководството на "Информационно обслужване": Нищо не е вечно
Стоян Колев се обяви за "жертва на системата", зове за протест
Какви са проблемите на Витоша?
преди 5 години Старшинка, разкажи как си се залостил с кокошките и кучето на село и громиш ковид виксината! Между другото, какво стана с руската ваксинка? :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години тролов , нещо не те виждам да хвалиш новоизбрания президент ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години където слънце не изгрява ... ти там ли криеш всички неща дето те е страх от тях ... сигурно от малък си така ... :)))е виж оня от ткзс-то набивачът и той е така ... :))) ... ама той ходи и си го търси ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години хаха ... да си я набие тролът у *** или у тиквата , се тая ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Колко човека ще пътуват до Централна Африка, Южна Америка или Индонезия и Тайланд? Защо се опитват да правиш хората на бaлaми - 1000 човека най-много да стъпят на такива места през целия си живот - откъде накъде ще се налага ненужна ваксина на всички българи заради шепа хора?Можеш да си я забиеш държавната ваксина там където слънце не изгрява... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години цък ... тия дето няма да се ваксинират ще плащат ... :))) ... китайци дето пътуват до рискови дестинации , например европейска държава , която свети в червено както България на картата , могат да пътуват ако са ваксинирани , иначе подлежът при завръщане на задължителна карантина там по техните лагери за карантиниране , даже не съм сигурен дали могат да ползват китайски аеролинии при връщането си . пък и в досието ти влиза че не си искал да се ваксинираш с държавната ваксина ... :))) ... трупаш некви негативизими , които като се посъберът вече не можеш да се возиш на високоскоростните влакове , не можеш да ползваш общинско жилище , не можеш да кандидатстваш за кредити от държавните банки и пр. благости на китайският робовладелски строй ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ... но няма да се ваксинирам... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Дори и да ми платят дори и да доведат рота войници у нас да ме извлекат ще се бия с тях до последния си дъх точно както е направил полковник Борис Дрангов... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години абе направо плащайте на който се ваксинира ... и дотам ше я докарате ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар