Продължават протестите срещу високите цени на горивата и ниския стандарт на живот в различни градове на страната, съобщава БНР.
Приключи протестът в Сливенско, пътят Свиленград – Сливен, вече е отворен в района на Нова Загора.
Близо двеста души от Стара Загора, Казанлък, Ямбол и Сливен в ранния следобед се събраха в новозагорското село Езеро с намерение да блокират международния път Свиленград – Русе и подхода към АМ "Тракия" при Нова Загора. Няколко пъти направиха опити, минаха през близката нива, но бяха спрени от полиция и жандармерия. Не се стигна до сблъсъци, няма и задържани. В началото на протеста на няколко души им бяха направени полицейски предупреждения и съставени актове по Закона за движение по пътищата и личните документи.
В момента протестиращите се прибират към домовете си. Няма информация за затваряне на други пътища в региона.
Близо 30 души за пета поредна седмица се събраха на протест в Бургас. С шествие те се придвижиха от изхода на града до най-близките пешеходни пътеки в комплекс „Изгрев“. Протестиращите решиха да не блокират движението, а да преминават по пешеходни пътеки.
"Не ми харесват пенсиите, не ми харесват майчинствата, изобщо не искам това правителство на власт", заяви един от протестиращите.
"17 години живея навън. Искаме нормални заплати, за да можем да си отгледаме децата, за да можем да живеем нормално", допълни друг.
"Това, че сме 10-20 човека, не означава, че няма хиляди пред телевизора, които се молят да им падне бензинът, да се махне управлението", каза друг участник в протеста.
Имаше протестиращи, които не подкрепиха част от исканията.
"От тези тука всичките искания аз подкрепям единствено повишаване на жизнения стандарт, тъй като и оставка да има, не виждам някаква алтернатива", заяви един от протестиращите.
Протестът приключи с автошествие от десет коли, които преминаха по улиците на Бургас. Неделният протест в Бургас срещу цените на горивата премина в социален. За разлика от предходните този се организира между самите участници. „Протест срещу социалното убиване на българите“, това е новото мото на недоволството, каза Росинка Бъчварова, една от инициаторите на протестите в града.
Около 30 души с 20 автомобила участваха в протестно шествие, което се провежда четвърта поредна неделя във Враца срещу ниския жизнен стандарт и за смяна на системата. Автопротестът завърши на голям паркинг на изхода на града, но без блокада на движението по международния път Е-79. Протестиращи изразиха недоволството си:
"В държавата има дефицит на справедливост и мисля, че хората от това най-вече са недоволни. Кражбите, въобще и присвояванията, стават ежедневие, безочието е безкрайно".
"Нищо не се решава в нашата държава. С тези малки пенсии хората не са защитени, живеят по селата мизерно. Зимата ще бъде много тежка. Много хора не издържат и умират".
"Оставка може би е другото, следващото, след като не се решава битът, животът на хората".
За четвърта поредна неделя жители на Троян излязоха на протест срещу високите цени на горивата, ниските доходи и качеството на живот в страната. Този път те блокираха за един час движението по пътя за село Орешак, на входа на Троян, след това организираха пешеходно и автошествие по основните улици в града.
"Господа управляващи, ние, които ви избрахме, стигнахме до дъното. Народът в провинцията гладува и мизерства. Повечето млади хора работят за минимална заплата, пенсионерите ровят в кофите за боклук, постоянно всичко се увеличава", заяви един от протестиращите.
"Борим се за един по добър живот. Те щом викат жандармерия, значи ни чуват", допълни друг.
"Смяна на системата. Самата държава вече е загнила отвсякъде", категоричен е трети.
"15 години работя, за да съм на линията на бедност, ли", попитаха протестиращи в Троян.


Задържаха мъж за излъчване на съобщение за радиоактивно замърсяване във Варна
Два протеста се очакват тази вечер в Триъгълника на властта
Тъжна вест! Почина Боян Радев
Хороскоп за 19 декември 2025
Виц на деня - 18 декември
Индустрията и климатични групи се обединиха срещу решението на Европа за ДВГ
Петролът поскъпва с фокус върху блокадата на Венецуела и руските санкции
Как китайският износ подкопава бъдещето на поколението Z в Азия
Изкуственият интелект захранва икономиката на Тръмп, но избирателите се тревожат
Ердоган моли Путин да си прибере С-400, за да спечели благоразположението на САЩ
Автономната система на Teslа спаси човек с инфаркт
Audi връща А4 – какво да очакваме
Автомобилите с най-добри аудио системи
Mercedes разкри подробности за китайския мотор в новия CLA
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Задържаха варненец, пускал съобщение, имитиращо системата за ранно предупреждение
Земетресение с магнитуд 4 в морето край Дубровник
Детски психолог: Камерите не решават проблема, трябва да се изгради доверие
Производителят за кашата с арсен: БАБХ не познава регламента, умишлено ни дискредитират
Администрацията на Тръмп се подигра на Байдън
преди 7 години Както казваше един, избран с Гоолямо мнозинство: трябва смяна на...чипа. И май имал право... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Що не пишете нищо за протестите в Париж? Там поне са в пъти по-големи и "горещи", в сравнение с нашите тук, дето платили на 20, и още 100 отишли да видят какво става. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Заради този картел е крайно време поне едно правителство да си отиде предсрочно от власт и някои политици да бъдат осъдени и затворени за дълго. отговор Сигнализирай за неуместен коментар