Въпреки че мнозина на Wall Street смятат, че Facebook трябва да се притеснява от Snapchat, анализатор твърди, че този, който трябва да бъде по-притеснен, е Twitter, пише Bloomberg.
Според Джеймс Лий от Credit Suisse Group, изглежда средствата, които рекламодателите насочват към Snapchat, преди това са били насочвани към Twitter, не толкова към Facebook. По думите му възможностите, които Snapchat предлага, съвпадат с желанията на рекламодателите, които обикновено плащат много за телевизионна реклама.
Крайният резултат: „конкурентното влияние върху Facebook, Instagram и YouTube е ограничено. Въпреки това те оказват по-голям натиск върху Twitter”.
Поради тази причина придобиването на Instagram звучи като едно от най-добрите решения, които е вземал главният изпълнителен директор и основател на Facebook. Според Лий цените за рекламата в Instagram ще се повишат, а разликата между това по колко биват таксувани рекламодателите в двете платформи ще стане по-малка.
Експертът смята, че Instagram вероятно ще спечели от по-високите цени на продуктите, за които предлага динамична реклама, и ще затвори ценовата пропаст с Facebook, а двете ще започнат да се конкурират за клиенти.
Браян Новак от Morgan Stanley миналия месец заяви, че Facebook изглежда пренебрегва нарастващата популярност на Snapchat.
“Не вярваме, че Snapchat оказва съществено влияние върху ангажираността на потребителите на Facebook или на ръста на броя активни потребители дневно“, коментира той.
От своя страна, Instagram наскоро пусна функция за изчезващо видео в своето приложение, с което успя да настигне Snapchat.


Облачно време в цялата страна днес
От полицията във Варна отговориха на обвинения към КАТ
Предупреждават за опасности в планините
Огнеборците потушиха 47 пожара през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе нови три жертви за денонощие
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Гнусно: Фен запали снимка на Асен Митков, Левски защити халфа
Доц. Ангел Кунчев: Грипът вече доминира над COVID, пикът ще е през януари
ПСС: Условията в планините не са подходящи за туризъм
Плевнелиев: Царят, Борисов и Горанов помогнаха най-много за еврото