Винопроизводителите в Крим поискаха отсрочка, за да изпълнят всички изисквания на руското законодателство за производството и търговията с алкохолни напитки.
До 1 януари 2015 година компаниите в сектора трябва да изпълнят всички изисквания, припомня руската агенция ТАСС.
Производителите обаче настояват за отсрочка от „една-две години”. Представителите на Асоциацията на винопроизводителите от Крим, в която участват 40 компании, коментират, че руското законодателство в областта на производството на алкохолни напитки е по-строго от украинското.
Различията са основно в изискванията за техническото оборудване, сградите и съоръженията за производството на алкохола.
Ако не успеят да се справят с изискванията, в началото на следващата година много производители ще трябва да затворят, обясниха от организацията. От друга страна секторът изпитва и сериозни финансови трудности, защото като част от Руската федерация, пазарът на алкохолни напитки в Крим е претърпял преразпределения.
По данни на Министерството на селското стопанство в Крим общият капацитет на производителите на вино на полуострова е преработката на 247,3 хил. тона грозде годишно. През тази година в Крим са преработени 38,9 хил. тона грозде, допълва още ТАСС.


Какво ще бъде времето във вторник?
Нужен е още 1 млн. лева за допълнителни ремонти в СК "Локомотив" във Варна
Европейски лидери подкрепиха Зеленски и Украйна
Хороскоп за 9 декември 2025
Тежка катастрофа със загинал
Paramount се опитва да отнеме Warner Bros. от Netflix с оферта за $108 млрд.
Тази зима Европа ще се топли с много по-евтин газ
Жилищата у нас няма да поскъпват двуцифрено, а ще следват доходите и инфлацията
Япония и Китай ескалират конфронтацията със спор за военен радар от уикенда
Какъв трябва да е бюджетът на България? Попитахме експертите
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Джеси Джей предупреди, че ракът ѝ може да се завърне
Мъск създава нов "фирмен град" в Тексас успоредно с проектите на "СпейсЕкс"
7 ритуала, които правят ежедневието по-цветно
Отпада забраната за използване на водата в хасковските села Подкрепа и Стамболийски