ЧЕЗ Разпределение България ще инвестира 195 хил. лева в подмяната на увредени при кражба кабели в София. Чрез проекта компанията ще обезпечи сигурността на електрозахранването в районите Подуяне, Слатина, Сердика, Оборище и Средец. Най-засегнати от кражбата бяха кварталите Суха река, Левски, Подуяне, Хаджи Димитър, Редута, Христо Ботев и Орландовци, поясняват от компанията.
Работата по подмяна на кабелите стартира на 30.07.2016 г. и ще продължи 40 дни. По време на изпълнението на проекта ще има кратковременни оперативни превключвания с цел обезопасяване на съоръженията за работа и захранване на районите в обсега на ремонта по алтернативен начин. По този начин ще бъдат сведени до минимум безтоковите паузи.
“С подмяната на кабелите ще се обезпечи сигурността на електрозахранването на близо 15 000 клиенти на компанията в София. Взели сме всички необходими мерки, за да осигурим непрекъснатостта на алтернативното захранване и се надяваме, че извънредни обстоятелства няма да оставят без ток потребителите в района“, каза Виктор Станчев, директор „Експлоатация и поддържане“ в ЧЕЗ Разпределение България, цитиран в прес съобщение. Той уверява, че в случай на нужда компанията ще реагира по най-бързия възможен начин. „Мобилизирали сме аварийни екипи, които да бъдат в денонощна готовност“.
През 2015 г. година ЧЕЗ е вложила 3,2 млн. лв. за възстановяване на съоръжения, увредени при опити за кражби и при кражби. В същото време това с 3,2 млн. лв. по-малко за подобряване и развитие на мрежата и услугите.
Общо 33 600 клиенти на ЧЕЗ са изтърпели 183 броя прекъсвания в продължение на 3750 часа.
Свързани компании:


Облачно време в цялата страна днес
От полицията във Варна отговориха на обвинения към КАТ
Предупреждават за опасности в планините
Огнеборците потушиха 47 пожара през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе нови три жертви за денонощие
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Гнусно: Фен запали снимка на Асен Митков, Левски защити халфа
Доц. Ангел Кунчев: Грипът вече доминира над COVID, пикът ще е през януари
ПСС: Условията в планините не са подходящи за туризъм
Плевнелиев: Царят, Борисов и Горанов помогнаха най-много за еврото