Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) одобри сделката по закупуването на "Провидент" от Easy Credit.
Комисията излезе с официално становище от 23 юни, че одобрява сделката по изкупуване на дружествените дялове на местното подразделение на една от най-големите британски групи за небанково потребителско кредитиране International Personal Finance (IPF) – "Провидент Файненшъл България" ООД от "Изи Асет Мениджмънт" АД, по-позната за потребителите като Easy Credit.
След решението на КЗК предстои новите обстоятелства да бъдат отразени в Търговския регистър, с което придобиването ще бъде фактически финализирано.
От компанията потвърдиха, че всички служители на „Провидент“ и техните работни места ще бъдат запазени.
Сделката ще оптимизира търговската структура и географско покритие в страната чрез интеграция на екипите и на използваните добри практики от двете дружества, усъвършенствайки бизнес модела на малките потребителски кредити.
„Планираме да надградим разработеното от нас ноу-хау в сектора и да разгърнем потенциала на компанията, превръщайки Easy Credit в един от най-бързо развиващите се доставчици на финансово-технологични услуги в България“, коментираха от "Изи Асет Мениджмънт" в съобщение до медиите.


Тежка катастрофа със загинал
Мощно земетресение с магнитуд 7,6 разтърси Япония
Второ издание на инициативата "(НЕ) Сам вкъщи" подготвят в Общинския приют за кучета
Осъдиха 56-годишен варненец за държане на голямо количество алкохол без акцизен бандерол
Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
Япония и Китай ескалират конфронтацията със спор за военен радар от уикенда
Какъв трябва да е бюджетът на България? Попитахме експертите
България очаква 2 млн. туристи през зимата, над 50% ще са от Европа
Yardeni за обрата от Великолепната седморка към останалите технологии, част 2
Yardeni за обрата от Великолепната седморка към останалите технологии, част 1
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Обезщетението за отглеждане на дете до 2 години се повишава на 460 евро
Евгений Кънев: Бюджетът може и да бъде приет силово, но ще има последици
Силен трус разлюля Япония, има предупреждение за цунами
Стармър, Мерц и Макрон в един глас: Ние сме с Украйна
Георгиев за кораба KAIROS: Евакуирана е голяма част от екипажа