Той няма камера и връзка с интернет и така с него не може да се плащат електронни писма, нито да се навигира или дори да се играят игри.
Всъщност струващият 57 400 долара (42 000 евро) мобилен телефон Æ+Y на датската компания Æsir е без никакви екстри, но за сметка на това е изработен от 18-каратово злато, съобщава Ройтерс.
Скандинавската компания се надява да продава телефоните от ограничената серия по 42 000 евро на московския моден елит. Телефонът е без допълнителни апликации - имейл, игри, фотоапарат или навигационна система, защото е предназначен за най-богатите. Те имат персонал, който да се грижи за програмата, пощата и пътуването им.
„Това не е играчка, а колекционерска вещ. Хората обичат да колекционират например часовници, а дизайнерските телефони засега са празна ниша", каза основателят на компанията Томас Йерсен.
„Москва все повече се превръща в съвременен културен град. Преди време хората там имаха само пари, но сега вече имат и стил“, казва Матиас Раяни, мениджър продажби.
Разработването на модела е отнело три години. Сега Æsir планира да създава нов модел на всеки 18 месеца, а от класическия модел ще произведе не повече от 5000 броя. Златният му вариант ще се продава за 42 000 евро, а 7200 ще струва по-евтиният вариант от неръждаема стомана.


Магнитна буря ще удари Земята в петък
Награждават призьорите от Националния литературен конкурс „Този безкраен свят“ във Варна
Над 250 участници се включиха в Националния форум на социалните услуги край Варна
Олимпик (Варна) са доволни от деветото място в Североизточната Трета лига
10 държави вплитат билки и традиции за Еньовден в Музея по история на медицината
Все още няма изкуствен интелект, който е готов да не бъде проверяван от хора
Китай привлича чуждестранни пациенти с най-съвременно и достъпно лечение
Отказът на S&P 500 да включи SpaceX е обществено благо
Маржовете в Европа се насочват към първи ръст от 2022 г. насам заради AI петрола
Тръмп обеща опустошителни удари срещу Иран и заплаши да превземе остров Харг
Как кабината на ТИР се превръща в луксозен кемпер
Германци показаха суперкола с 2413 конски сили
Ferrari ще дебютира в краш-тест на Euro NCAP с най-скъпия си модел
Опит за изгонване на шефа на Honda завършил с неуспех
Шефът на BYD: До 5 години ще изпреварим Toyota по продажби
Руският танков арсенал показва признаци на изчерпване
Спряха преименуването на преименуването на парка "Заимов"
Кое е най-доброто упражнение за гърба това лято?
Голо рамо и краче: Външният ни министър втрещи с тоалет за официална среща с турския си колега
10 модни must-have за това лято