Комисията за финансов надзор (КФН) одобри придобиването на 100% от капитала на „Токуда Здравно застраховане” ЕАД от ЗД „Съгласие” ЕАД. Това става ясно от решенията на Комисията от заседание на 20 юни.
Крайният срок за произнасяне беше 27 юни. За намерението на „Съгласие“ да придобие 100% от капитала на „Токуда Здравно застраховане” ЕАД стана ясно от съобщение на сайта на КФН във връзка с допълнително представените документи по придобиването на дружеството.
По данни на застрахователя, представени в КФН, към 31 декември 2016 г. финансовият резултат на „Токуда Здравно застраховане“ е печалба в размер на 57 хил. лв. Печалбата на „Съгласие“ е 15 хил. лв.
Брутният премиен приход на "Токуда Здравно застраховане“ за миналата година е в размер на 2,938 млн. лв., което представлява пазарен дял на база общия премиен проход от 0,2%.
Изплатените обезщетения по общо застраховане през 2016 г. са в размер на 1,947 млн. лв.
Активите на дружеството към края на миналата година са в размер на 6,5 млн. лв.
Размерът на капитала на дружеството е 4,6 млн. лв., показва справка в търговския регистър.
"Токуда здравно застраховане" е учредено и регистрирано в Софийски градски съд през 2007 г. и е част от медицинската корпорация Токушукай Медикъл Груп. Едноличен собственик на капитала е Токушукай Инкорпорейтид, регистрирано в Япония.
На проведеното вчера заседание Комисията е решила още да открие производство по издаване на индивидуални административни актове спрямо ПОК „Доверие” АД, „ПОД Алианц България” АД, „ПОД-Бъдеще” АД и ПОД „Топлина” АД във връзка с резултатите от проверката на активите на пенсионните фондове.
Комисията изпраща писмо до управляващото дружество „Райфайзен Асет Мениджмънт (България)” ЕАД за отстраняване на констатираните непълноти и несъответствия по приложените документи за издаване на разрешение за организиране и управление на договорен фонд „Райфайзен (България) активна защита в лева”, както и да представи допълнителни документи и информация.


Облачно време в цялата страна днес
От полицията във Варна отговориха на обвинения към КАТ
Предупреждават за опасности в планините
Огнеборците потушиха 47 пожара през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе нови три жертви за денонощие
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Гнусно: Фен запали снимка на Асен Митков, Левски защити халфа
Доц. Ангел Кунчев: Грипът вече доминира над COVID, пикът ще е през януари
ПСС: Условията в планините не са подходящи за туризъм
Плевнелиев: Царят, Борисов и Горанов помогнаха най-много за еврото