Следващият модел на Alfa Romeo – седан, който ще е по-голям от Giulia, ще се забави до 2021 г., съобщи Automotive News. Така дебютът му ще бъде след планираните освежавания на новите предложения на италианците – Giulia и кросоувърът Stelvio.
По-големият седан трябва да е пряк пазарен конкурент на петата серия на BMW, E-класата на Mercedes и Audi A6.
Възможно е и допълнително отлагане на дебюта му, тъй като в Alfa Romeo залагат много на успехите на Giulia както в Европа, така и в САЩ. За момента обаче Guilia не оправдава надеждите на шефовете на FCA за ръст на продажбите.
В САЩ това донякъде се дължи на продължаващия отлив на клиентите от традиционните седани, като все повече купувачи избират кросоувъри и SUV модели. Тази тенденция е налице и в Европа, както в компактния, така и в средния клас.
Много е вероятно в Alfa Romeo да заложат повече на Stelvio, който дебютира в началото на втората половина на годината и намира радушен пример сред почитателите на елегантния италиански дизайн и темперамента на автомобилите на Alfa Romeo.
Повече автомобилни новини четете в Automedia.bg!


Останките на кораб от Втората световна война изкочиха от падналото ниво на Дунав
Българско семейство пострада при катастрофа в Халкидики
Ще подкрепи ли Радев Йотова за президент?
Научноизследователския кораб „Св. св. Кирил и Методий“ с Ден на отворените врати в Несебър
„Прогресивна България“ предлага промени заради решението на КС за особения управител
Стейбълкойните са грешното оръжие в борбата за надмощие между САЩ и Китай
Предградия на Бордо са в риск, 200 000 души бягат от пожари в Испания и Франция
Пробивът в Hugging Face показва, че AI става твърде труден за сдържане
Средните сили ще продължат да се обединяват срещу САЩ
Гроси: ООН има нужда от правила за AI оръжията
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Porsche и Mini отново са марките с най-доволни клиенти
Тази къща на колела струва 2,2 млн евро и има гараж за класически автомобил
VW ще продава китайските си модели в Европа
Защо бързото каране всъщност не ви пести време?
От първо лице за падналата турбина в тунела "Витиня"
Задържаха ресторантьор в Несебър, спипаха го с 350 гр. марихуана
Руската църква е в класните стаи, свещеници преподават "уроци по целомъдрие"
Божанов: Мандат за Йотова би бил трети мандат за Радев