Притеснени сте от разпространението на свинския грип? Ако отговорът е положителен, не позволявайте на страховете си да ви подлъжат да кликате по линкове по темата, изпратени ви по електронната поща, предупреждават специалисти по IT сигурност.
Все повече спамъри използват проблема „свински грип“, за да си помогнат в привличането на аудитория, твърди в блога си производителят на антивирусен софтуер McAfee.
Преди минали уикенд на практика никой не беше чувал за свински грип. Но от понеделник насам се наблюдава бум на спам съобщенията, посветени на него. Най-голям дял от този вид спам произлиза от Бразилия, но има също и такъв от САЩ и Обединеното кралство.
Сред най-често срещаните заглавия на мейлите са „Мадона се разболя от свински грип!“, „Статистика за разпространението на свинския грип“ и „Свински грип в САЩ“.
Сайтовете, към които водят нежеланите рекламни съобщения, не са задължително свързани с промотиране на лекарства. Част от страниците, на които се озовават потребителите, биха могли да продават съвсем различни продукти.


Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Everpure: Данните трябва да са в центъра, а фирмите да ги контролират
Водещ технологичен фонд инвестира в китайски компании
Как се решава глобалната енергийна криза? Чрез диверсификация
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Кучешки лай помогнал в търсенето на изчезналата Живка
Кой е Анди Бърнам, сигурният наследник на Киър Стармър
Проф. Константинов за смяната на ръководството на "Информационно обслужване": Нищо не е вечно
Стоян Колев се обяви за "жертва на системата", зове за протест
Какви са проблемите на Витоша?