На търга се явиха седем участника. Офертите бяха отворени публично в присъствието на кандидат-купувачите. Най-високата цена беше предложена от Технологичен център “Институт по микроелектроника” ЕАД – 9,1 млн. лв.
Спечелилият търга купувач заплати изцяло предложената цена в рамките на установения седемдневен срок. В следващите няколко дни предстои цялостното погасяване на задълженията на “Железопътен завод – София” ЕАД към бюджета и Националния осигурителен институт, след което ще бъде издадено удостоверение за липса на просрочени публични задължения и ще стане възможно прехвърлянето на активите по нотариален ред.
Сделката за продажба на активите на “Железопътен завод – София” ЕАД е най-голямата търгова продажба като цена в България през последните 18 месеца.
“Железопътен завод – София” ЕАД беше обявен в ликвидация на 28 октомври 2003 г.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Виц на деня - 25 юни
Без ток във Варна са
Ето какво ще е времето днес
България между бума и капана на догонването – икономика на растящи цени, строителство и услуги
Най-богатите 10% от потребителите нанасят най-тежките щети на планетата - и вероятно сте сред тях
Bayer скочи с 20% след победа във Върховния съд на САЩ по дело за Roundup
Кораб бе ударен в Ормузкия проток, супертанкери са спрени от преминаване
Надпреварата кой ще замени Джейми Даймън започна. Има една голяма загуба
Страхът на Уолстрийт е гневът срещу AI да спре ралито на акциите
AI и VR превръщат публиката в съавтор на имерсивното изкуство
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Мечка разби чисто нов Ford F-150
Край на тапите: АПИ отпушва АМ "Тракия" в Софийско и Ямболско
САЩ удължиха срока за купувачите на "Лукойл" до 25 юли
Жега: Швейцария с рекорд за юни, болниците в Париж са претоварени