IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Продадоха активи от “Железопътен завод – София” за 9,1 млн. лв.

17:19 | 14.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
Продадоха активи от “Железопътен завод – София” за 9,1 млн. лв.
На 6 април 2004 г. се проведе търг с тайно наддаване за 3 обособени части от активите на обявения в ликвидация “Железопътен завод – София” ЕАД, съобщиха от Министертсво на транспорта и съобщенията. Минималната обявена цена на активите беше 4 млн. лева при оценка около 2,8 млн. лв. Беше определен висок изискуем депозит от 400 хил. лв.

На търга се явиха седем участника. Офертите бяха отворени публично в присъствието на кандидат-купувачите. Най-високата цена беше предложена от Технологичен център “Институт по микроелектроника” ЕАД – 9,1 млн. лв.

Спечелилият търга купувач заплати изцяло предложената цена в рамките на установения седемдневен срок. В следващите няколко дни предстои цялостното погасяване на задълженията на “Железопътен завод – София” ЕАД към бюджета и Националния осигурителен институт, след което ще бъде издадено удостоверение за липса на просрочени публични задължения и ще стане възможно прехвърлянето на активите по нотариален ред.

Сделката за продажба на активите на “Железопътен завод – София” ЕАД е най-голямата търгова продажба като цена в България през последните 18 месеца.

“Железопътен завод – София” ЕАД беше обявен в ликвидация на 28 октомври 2003 г.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 10:36 | 10.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още