IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Бюджетът ще отделя средства за инвестиционен маркетинг

10:44 | 23.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
Бюджетът ще отделя средства за инвестиционен маркетинг
В годишния държавен бюджет да се предвиждат целеви средства за извършване на инвестиционен маркетинг от Българската агенция за инвестиции, реши парламентът.

Депутатите приеха негласуваните в четвъртък текстове от промените в Закона за чуждестранните инвестиции, с което измененията бяха изцяло приети.

Според промените в закона агенцията за инвестиции ще бъде на подчинение на министъра на икономиката и ще е правоприемник на Агенцията за чуждестранни инвестиции.

По предложение на изпълнителния директор на агенцията, министърът на икономиката ще определя служителите на агенцията, които ще имат право на допълнително възнаграждение, както и индивидуалния му размер, реши парламентът.

Предвижда се допълнителното възнаграждение да се получава при превишаване на предварително зададен план за обслужване на инвестиции по закона.

Средствата за допълнително възнаграждение ще се определят в размер на 20% от годишния размер на средствата за работна заплата по бюджета на агенцията и ще се включват в държавния бюджет за годината.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:15 | 01.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още