Министерският съвет допълни Единния класификатор на длъжностите в администрацията със "секретар на Националната комисия за борба с трафика на хора", съобщи правителствената информационна служба.
Допълнението е в длъжностно ниво А4, за което минималните изисквания са образователна степен "магистър", ранг 5 старши и 8 години професионален стаж. Същите са изискванията и към секретаря на Централната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, който фигурира в класификатора.
Националната комисия за борба с трафика на хора е създадена със закон като колективен орган към Министерския съвет. В своята дейност тя се подпомага от администрация, ръководена от секретар.
Според МС отсъствието на длъжността в Единния класификатор досега е възпрепятствало изграждането на администрацията на комисията, което затруднило ефективната й работа и изпълнението на заложените задачи и отговорности в закона и в Националната програма за предотвратяване и противодействие на трафика на хора и закрила на жертвите.


21 май - курортът "Св. св. Константин и Елена" празнува!
НСИ: Повишава се заетостта в страната
Проф. Светла Янчева е новият изпълнителен директор на БАБХ
Условна присъда за имотен измамник от Варна
Meta, TikTok и Google са под прицел заради финансови измами
Великобритания орязва екипа си за конфликта в Иран насред войната
„Компас Инвест“ представя нова серия капиталово защитени продукти с Goldman Sachs с 12.8% годишен купон в USD и 7.8% в EUR
Иран разглежда примирието на Тръмп, за да предотвари нови военни действия
ЗАД “Армеец” се включи в Хартата за правата на жертвите на пътнотранспортни произшествия
Тръмп готви нови правила за AI киберсигурност след тревогите около Mythos
Ръчните скорости изчезват от пазара по-бързо от дизелите
Китайските коли са кошмар за японците в Европа
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Сблъсък унищожи две суперколи на Lamborghini
Повече от половината кабриолети на пазара са над 15 години
Неизвестен досега наркотик взе жертви в САЩ
Липсва закон, България няма да спази евросроковете за рециклиране
Прокуратурата поиска 14 години затвор за Петьо Петров - Еврото
Георги Клисурски се връща като заместник-кмет по финансите на Столичната община