Федералното правителство в САЩ е записало бюджетен дефицит от 1,8 трлн. долара за фискалната 2025 г., като той е почти непроменен спрямо 2024 г. въпреки нарастването на приходите от мита, съобщи Бюджетната служба на Конгреса, цитирана от Bloomberg.
Дефицитът за годината, която приключи на 30 септември, беше само с 8 млрд. долара под този през 2024 г., съобщи безпартийната Бюджетна служба на Конгреса.
Макар че Министерството на финансите публикува официалните данни за месеца и цифрите за годишния бюджет, плановете за публикуването на месечните данни за септември и на данните за фискалната 2025 г. може да бъдат засегнати от спирането на работата на федералното правителство. Говорител на Министерството на финансите не е отговорил на молба за коментар относно графика за публикуване на доклада.
Междувременно данните на Бюджетната служба на Конгреса дават поглед върху фискалната картина, която според икономисти е смущаваща във време на растеж на икономиката. Службата заяви, че макар приходите да са нараснали с 308 млрд. долара, или 6%, разходите са се увеличили с 301 млрд. долара, или 4%, движени от категории като лихвите по държавния дълг, които надвишиха 1 трлн. долара за първи път.
Повишаването на митата от президента Доналд Тръмп е спомогнало за генерирането на 195 млрд. долара от митнически налози за фискалната 2025 г., сочат данните на Бюджетната служба. Това е ръст спрямо 77 млрд. долара предходната година.


Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Жълт код за жега в 14 български области
преди 8 месеца До: khao ... Ами основната цел на митата не е да пълни бюджета , въпреки че и това се очаква от тях , а да започне да ограничава вътрешното търсене . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 месеца До: corner ... не администрацията им е проблема ... :))) ... и само за протоколът , това което имат като администрация на 1000 души е няколко ПЪТИ по-малко от нашата бройка ... !! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 месеца До: гъбкоако сега съкрати половинта администраця , може ефекта да е видим , но далеч от достатъчен отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 месеца До: гъбко 1. Кога митата са помагали за стопяване на дефицита? или изобщо за нещо, това беше очакван резултат 2. Може би забрави за One Big Beautiful Bill Act, в момента най богатите точат хазната с tax back, там разходите са по големи от бюджета на Пентагона, който по принцип не е малък отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 месеца Хммм ... значи митата не се прилагат ефективно или са основно на хартия , вероятно има един куп вратички и изключения . 195млрд с/у 77млрд за миналата година ... Но поне има стоп на ръста на дефицита , което пак си полза ... Неква голема каша е там ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар