IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Индия очаква $2.75 млрд. от приватизация за първото тримесечие

14:45 | 10.01.04 г.
Автор - снимка
Създател
Индия очаква $2.75 млрд. от приватизация за първото тримесечие
Индийското правителство обяви намерението си да продаде остатъчните си дялове в четири ключови държавни компании до средата на февруари.

Според министъра на приватизацията, Арун Шури, правителството ще продаде през следващите седмици остатъка от дела си в две държавни петролни компании (IPCL и IBP) както и участието си в държавния монополист в областта на телекомуникациите VSNL.

Правителството ще продаде и останалите си 26% в най-голямата автомобилна компания на страната Maruti Udyog Ltd, в която японската Suzuki Motor е главен акционер.

Приватизационната програма, водена от Шури, се забави през 2003 г. заради блокирането от Върховния съд на продажбата на двете петролни компании Bharat Petroleum и Hindustan Petroleum.

От правителството са си поставили за цел да получат приходи от приватизация от 132 млрд. рупии (2,75 млрд. долара) през първото финансово тримесечие, приключващо през март 2004 г.

За последното финансово тримесечие правителството си бе поставило за цел да събере 120 млрд. рупии от приватизационни сделки, но успя да генерира само 33,60 млрд.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 10:36 | 09.08.05 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още