IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

15-годишна румънка е най-продаваният автор в света

11:36 | 23.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
15-годишна румънка е най-продаваният автор в света
Книгата на Флавия може да се окаже по-успешна от „Хари Потър”

15-годишната родена в Румъния Флавия Бужор е най-продаваният автор в света за момента. Тийнейджърката започнала творческите си опити още докато била 12-годишна и на 14 години книгата й „Предсказанието на камъните” е публикувана и сега се превръща в истински бестселър, коментира АП.

Бужор, която живее в Париж, представи тази седмица книгата си и в Ню Йорк, след като увлекателната история се превърна в истински хит в Европа.

В книгата се разказва за малко момиче, прието в болница, което си има свой собствен свят, в който тя заедно с три свои приятелки спасяват света от страшни злодеи с помощта на магически камъни.

„Запалена съм по писането от много малка. То е моята страст”, казва Бужор за своята писателска дарба.

Успехът за момичето дошъл съвсем изненадващо, като тя писала книгата глава по глава и давала написаното на приятели и роднини, за да й кажат дали има смисъл да продължава.

„Предсказанието на камъните” привлякла вниманието на френско издателство, след като семеен приятел изпратил откъс от книгата. Така успехът за Бужор бил гарантиран.

Оттогава книгата се е продала в повече от 20 000 копия във Франция и Италия, повече от 30 000 в Германия. За момента в САЩ са отпечатани 65 000 копия. Още 20 издателства от няколко страни искат да получат правата за издаване на книгата. От американското издателство обаче не уточняват колко пари ще получи етническата румънка от продажбите в САЩ, където се очаква книгата да бъде истински хит - дори по-голям от историята за малкия магьосник Хари Потър.

Бужор, която живее във Франция от 2-годишна, казва, че изобщо не е очаквала такъв успех. Русокосата тийнейджърка обяснява, че дължи много на родителите си - баща й е скулптор, а майка й психоаналитик, които са я подкрепяли и окуражавали да пише.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 06:28 | 29.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още