IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Китайците са изпратили 218 млрд. SMS-а през 2004 г.

13:15 | 21.01.05 г.
Автор - снимка
Създател
Китайците са изпратили 218 млрд. SMS-а през 2004 г.

Китайските потребители на мобилни телефони са изпратили 217,76 млрд. текстови съобщения през 2004 г., или покачване с 58,8% в сравнение с предходната година, съобщи агенция Нов Китай, позовавайки се на официалните статистики.

В Китай има над 320 млн. притежатели на мобилни телефони, от които по-голямата част често използват текстовите съобщения (Short Message Service). Обикновено изпращането на 1 съобщение струва между 0,1 и 0,15 юана (около 1 евроцент).

Според данните на Министерството на индустрията и комуникациите Китай е регистрирал 64,871 млн. нови абоната през 2004 г.

Броят на SMS-ите се очаква да достигне 1,4 трлн. до 2006 г., което ще генерира поне 140 млрд. юана (13,013 млрд. евро), уточняват от агенцията.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 12:04 | 09.08.05 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още