„Телематик Интерактив България“ АД ще разпредели дивидент в размер на 10 152 014,10 лева, или 2,35 лева бруто на акция. Това ще гласуват акционерите в оператора на PalmsBet, което ще се състои на 23 юни в София.
Дружеството предвижда изплащането и на непаричен дивидент в размер на 8 640 012 лева под формата на акции. За една съществуваща акция ще бъдат получени две нови акции на компанията.
Други 33 хил. лева от печалбата за 2021 г. ще се отнесат към фонд „Резервен“.
Акционерите ще гласуват и освобождаването на Живка Миланова Атанасова от съвета на директорите. На нейно място в управителния орган влиза Емил Александров Георгиев.
Акционерите ще гласуват и обичайните точки на общото събрание – приемане на годишния отчет на компанията за 2021 г., докладите на управителните органи, одитен доклад и т.н.
След консолидация „Телематик Интерактив България“ отчита над 23,5 млн. лева приходи през първото тримесечие на годината при 17,1 млн. лева година по-рано, или с 37,4% повече на годишна база, въпреки предупреждението, че войната в Украйна се отразява на приходите на дъщерната компания за игри „СиТи Интерактив“. Неконсолидираните приходи нарастват с малко над 32% за същия период.
Консолидираните разходи на компанията към края на март са за 16,2 млн. лева при 12,1 млн. лева година по-рано, или с 34% повече.
Печалбата за периода възлиза на 6,6 млн. лева при 4,5 млн. лева година по-рано, или с 46,6% повече.
Акциите на компанията поевтиняват с 6,4% в сравнение с цената от първичното публично предлагане в края на февруари.
Свързани компании:


Кръговото кръстовище на Траката край Варна стана като джунгла, Район "Приморски": Грижа на АПИ е
Ремонтът на Черноморския младежки център във Варна приключва до края на юни
Екоминистърът за "Баба Алино": Има незаконна дига в коритото на река Струма
Стоянов от "Възраждане" за "Баба Алино": Можем да говорим за корупция в особено големи размери
Зеленски предупреди Путин: Ще се бориш за оцеляването си
IT компаниите губят пари от софтуер, който притежават, но не използват
Русия предупреждава Армения, но няма ресурс за нов фронт
Корейските пазари са сриват, като чужденците изтеглиха 10 млрд. долара за седмица
Когато папата казва, че изкуственият интелект не е безпогрешен
Руските олигарси виждат как империите им се разпадат под натиска на Кремъл
Tesla откри още един начин за печалба
Този малък и забравен детайл от колата може да нанесе сериозни щети
Може ли течният азот да пенсионира електромобилите
V8 битурбо на Mercedes сдаде багажа на 58 000 км
Audi шокира с най-мощната и най-бърза суперкола в историята си
Проф. Христова: Кърлежите ще са активни докато не стане сухо и горещо
Ливърпул официално потвърди за новия мениджър Андони Ираола
Винаги в готовност: Анатомия на модерната мъжественост
Амбицията на кабинета “Радев” е да внесе проектобюджет до края на юни