Част от служителите на Английската централна банка (АЦБ) са решили да стачкува в рамките на четири дни заради спор за заплащането, съобщи Bloomberg. Това е първата по рода си протестна акция в банката за последните 50 години, твърдят синдикатите.
95% от членовете на синдиката Unite the Union, които работят в звената за поддръжка и сигурност на АЦБ, както и персонала в личните кабинети на управителите от банката, са подкрепили стачка между 31 юли и 3 август, пише в изявление на синдикалната организация. На 3 август е предвидено заседанието на банката, когато ще има и нови макроикономически прогнози, посочва Bloomberg.
Ако ръководството не успее да намери решение на спора, най-големият синдикат във Великобритания заяви, че ще говори и с други свои членове в АЦБ, за да разширят мащаба на протестните действия.
Заплащането и ниското ниво на удовлетворение на служителите вече дълго време представляват проблем в АЦБ. След като пое поста, управителят Марк Карни ангажира консултантската компания McKinsey да помогне за реформи, включително преразглеждане на схемите за възнаграждание.
Последният повод за спорове бяха увеличенията на заплатите през последните две години, които обаче са по-ниски от инфлацията. Според Unite годишното увеличение на възнагражденията се предвижда да бъде едва 1% спрямо март 2017 г.. За сравнение, годишната инфлация през май тази година беше 2,9%.
Увеличенията на заплащането ще се определят индивидуално от различните мениджъри, като някои служители ще получат и по-малко от 1% увеличение. До една трета от персонала пък няма да получи никакво увеличение през 2017 г., посочват синдикатите и призовават Марк Карни лично да вземе отношение в диспута.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас
Европа може да разчита само на себе си, загуби САЩ като приятел в нужда
Как да развиваме любовта си, когато приоритетите се променят?