Логото на българското председателство на Съвета на ЕС съчетава три български символа - шевица, кирилица и трикольора. Победителят бе обявен днес на пресконференция в Министерския съвет, в която участва вицепремиерът Меглена Кунева, предаде БТА.
Автор на логото е Тодор Ангелиев, роден през 1969 г. в Пещера. Завършил е средното училище за изящни изкуства "Цанко Лавренов" в Пловдив и е приет в Националната художествена академия, специалност "Илюстрация и художествено оформление на книгата".
След това работи в областта на илюстрацията и графичния дизайн. Член е на Съюза на българските художници. Издадени книги с негови илюстрации са Клуб на знаменитите числа, Математика за първи клас, Математика за втори клас, Приказки за деца с поуки за възрастни.
В продължение на 6 месеца това лого ще бъде символът на България, посочи Кунева. Тя обяви, че в конкурса за изработването му са участвали над 180 творци.
Кунева каза, че в края на 2015 г. едва 3% от българите са знаели, че предстои председателство. След това, което направихме, не само ние, през 2016 г. вече 30 на сто са наясно какво предстои, каза тя.
Победителят в конкурса е избран от жури с председател проф. Георги Янков от Националната художествена академия, в което са участвали д-р Иво Попов - НБУ, Иван Върбанов - СБЖ, Даниела Константинова - Българска асоциация на ПР агенциите, Чавдар Кенаров - Българската асоциация на комуникационните агенции, Таня Михайлова от Дипломатическия институт към МВнР и Евгения Колдамова - зам.-директор на Националния център по подготовка и провеждане на българското председателство на Съвета на ЕС.
Отстранен е бил само един участник, който не е спазил условията за анонимност, каза председателят на журито. Победителят е спечелил още на втория тур на гласуването - събрал е 76 точки от възможни 90.
Георги Янков посочи, че в конкурса са взели участие художници и дизайнери от нашата страна, от останалата част на Европа, дори от Азия.
Участвали са много студенти, както и хора с изграден авторитет, хабилитирани лица - професори, доценти, художници с дипломи от престижни университети в Лос Анжелис, Милано, Мадрид и Берлин.
Избраното лого. Графика: www.eu2018bg.bg


Облачно време в цялата страна днес
От полицията във Варна отговориха на обвинения към КАТ
Предупреждават за опасности в планините
Огнеборците потушиха 47 пожара през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе нови три жертви за денонощие
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Гнусно: Фен запали снимка на Асен Митков, Левски защити халфа
Доц. Ангел Кунчев: Грипът вече доминира над COVID, пикът ще е през януари
ПСС: Условията в планините не са подходящи за туризъм
Плевнелиев: Царят, Борисов и Горанов помогнаха най-много за еврото
преди 8 години То логото отдавна е налице... http://storage6.vsemayki.ru/images/0/0/100/100786/previews/people_110_manshort_front_white_500.jpg отговор Сигнализирай за неуместен коментар