Позитивната нотка на щатските фондови борси се запази и в началото на днешната борсова сесия, след като планираните продажби на жилища неочаквано се увеличиха през юли, а броят на новите молби за помощи при безработица намаля леко през изминалата седмица.
Индексът на 30-те водещи компании Dow Jones industrial Average се повишава с 0,1% до 10 282,79 пункта близо час и половина след началото на сесията. Широкият S&P 500 напредва с 0,5% до 1085,58 пункта, воден от акциите в индустриалния и потребителския сектор. Nasdaq Composite се увеличава най-силно с 0,7% до 2191,63 пункта заради повишенията при технологичните компании.
Икономическите данни за САЩ от днес показаха, че броят на предварителните договори за покупката на жилище се е увеличил неочаквано с повече от 5% на месечна база през юли, докато новите молби за помощи при безработица са намалели леко с 6 хил. до 472 хил. през миналата седмица.
Междувременно броят на безработните, които са получавали социални помощи повече от две седмици, се е понижил с 23 хил. до 4,456 млн. души.
Малко преди началото на сесията стана ясно още, че производителността на американската икономика намалява повече от очакваното с 1,8% през второто тримесечие. Предварителните оценки показаха спад от 0,9% на тримесечна база.
Поредицата от икономически данни за САЩ завърши с индекса на новите фабрични поръчки, който се повиши минимално с 0,1% на месечна база през юли, след като намаляваше по време на предишните два месеца. Икономистите обаче очакваха по-силен скок в стойността на фабричните поръчки от 0,4%.
Вчерашната сесия завърши със силен ръст на S&P 500 и Nasdaq Composite от 3%, след като добрите данни за производствения сектор на САЩ и Китай засилиха икономическия оптимизъм на инвеститорите.


Глобите за телефон зад волана не работят
Глобиха няколко фирми за бързи кредити
Евростат: Eдва 41% от родните фирми залагат на онлайн присъствие
Европейска държава въвежда режим на тока заради електромобилите
ЕЦБ: Дръжте кеш у дома за кризи
Отварянето на ДЦК пазара за гражданите ще е от полза за хората и за фиска
SpaceX събра над $100 млрд. заявки, но остава далеч от китайските IPO-та
Украйна засега печели войната, но предимството ѝ може да се окаже временно
Войната в Иран се свежда до психология - на Тръмп и на Хаменей
Volkswagen, Stellantis и Renault с призив за повече „Произведено в Европа“
Защо съвременните дизели имат по два филтъра за гориво
Тайник в купето ви спасява от крадци
Mercedes показа новите си военни машини
Нидерландия въвежда режим на тока заради електромобилите
Maserati почете 100-годишна легенда с уникална MCPura
6 зодии навлизат в много късметлийски период до края на лятото
Тези плодове подобряват сърдечното здраве при преддиабет
Премиерът на Пакистан:САЩ и Иран постигнаха съгласие по текста на мирното споразумение
Какво може да ни каже Световното първенство за финансите
Зеленски подписа закон, отнемащ защитения статут на руския език в Украйна