Бизнес климатът в Германия остава стабилен през ноември, но перспективите пред компаниите се влошават леко, съобщава Ройтерс. Индексът на мюнхенския Институт за икономически изследвания (Ifo) остава без промяна на ниво 110,4 пункта през ноември. Икономистите очакваха леко повишение на стойността до 110,5 пункта.
Подиндексът за оценката на актуалната ситуация се повишава от 115,1 до 115,6 пункта, което е над очакванията за стойност от 115,0 пункта.
Показателят за очакванията на бизнеса, който е ключов за нагласите на компаниите през следващите шест месеца, се понижава от 105,9 до 10515 пункта през ноември. Очакванията бяха нивото да се повиши до 106,0 пункта.
Проучването се провежда всеки месец сред около 7 000 германски фирми в промишлеността, строителството, търговията на едро и дребно.
„Увереността в германската икономика продължава да е висока […] Икономическият подем в Германия остава невредим и икономиката изглежда остава невъзмутима от избора на Доналд Тръмп за президент на САЩ“, коментира Клеменс Фюст, президент на института Ifo.


От полицията във Варна отговориха на обвинения към КАТ
Предупреждават за опасности в планините
Огнеборците потушиха 47 пожара през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе нови три жертви за денонощие
Без ток във Варна на 8 декември 2025
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
OpenAI се превръща от спасител на фондовия пазар в бреме
Търговският излишък на Китай надхвърли $1 трилион след възстановяване на износа
От 2600% печалба до 86% унищожение: най-горещата крипто сделка се срина
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Доц. Ангел Кунчев: Грипът вече доминира над COVID, пикът ще е през януари
ПСС: Условията в планините не са подходящи за туризъм
Плевнелиев: Царят, Борисов и Горанов помогнаха най-много за еврото
Банско е най-предпочитан от студентите, от 129 до 229 лв. са пакетите
Кризата с боклука в столичния район "Люлин" се превръща в бедствие СНИМКИ