Ако сметката не се плати, техниците на дружеството идват да спрат само топлата вода, защото парното не може да се изолира само на един абонат. Ако длъжникът откаже достъп до жилището, се съставя акт за 100 лева и се завежда дело. След решението на магистратите се издава изпълнителен лист. На основата на него съдия-изпълнител прибира имущество на борчлията, което може да покрие дължимата сума за топло. Той има право да вземе телевизора, мебелите и дори колата на длъжника. На много хора обаче няма дори какво да се вземе, признават от "Топлофикация".
Оттам обясниха, че по-малко от една трета от абонатите ще получат двойна сметка за парно за декември. Това се налага заради новия закон за енергетиката, който влиза в сила от днес. Тогава процентът за сградна инсталация на част от абонатите ще се вдигне автоматично на 15 на сто, ако досега е бил по-малко.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Кои са трите най-приятелски настроени зодии?
Виц на деня - 25 юни
Без ток във Варна са
Ето какво ще е времето днес
България между бума и капана на догонването – икономика на растящи цени, строителство и услуги
Bayer скочи с 20% след победа във Върховния съд на САЩ по дело за Roundup
Кораб бе ударен в Ормузкия проток, супертанкери са спрени от преминаване
Надпреварата кой ще замени Джейми Даймън започна. Има една голяма загуба
Страхът на Уолстрийт е гневът срещу AI да спре ралито на акциите
AI и VR превръщат публиката в съавтор на имерсивното изкуство
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Мечка разби чисто нов Ford F-150
Край на тапите: АПИ отпушва АМ "Тракия" в Софийско и Ямболско
Киев съобщи за руска въздушна атака над града тази нощ