IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Акционери се оттеглят от София сити къмпани

08:33 | 15.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
Акционери се оттеглят от София сити къмпани
Акционерите на новоучреденото дружество София сити къмпани - Стара планина холдинг АД и Слънчев бряг холдинг АД, са взели решение да прекратят участието си в него. В съобщение двата холдинга посочват като мотив за решението си медийните публикации по повод новоучреденото дружество.Общинската фирма Софийски имоти има 34% в София сити къмпани. Стара планина холдинг АД и Слънчев бряг холдинг АД държат съответно по 34 и 32%.

Дружеството беше учредено по решение на общинския съвет от октомври 2002 г. Последвалите събития дават основание да смятаме, че с учредяването са засегнати сериозни икономически интереси, които няма да позволят да реализираме един добър бизнеспроект със социални измерения. Въвлечени сме в политико-икономически противоборства, които не са наши и в които не искаме да участваме, заявяват от двата холдинга.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 00:47 | 09.08.05 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още