IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Инвестират 3,8 млн. евро в газификацията на Варна

15:57 | 23.04.04 г.
Автор - снимка
Създател
Инвестират 3,8 млн. евро в газификацията на Варна
3 800 000 евро ще инвестира в газификацията на Варна през тази година Варнагаз АД. Това съобщи във Варна заместник-директорът на Овeргаз Светослав Иванов.

Варнагаз притежава лицензия за газифициране на районите Одесос, Приморски и курортните комплекси Златни пясъци и Св.Св. Константин и Елена.

Според Иванов през месец юни трябва да бъде направена първа копка на газопровода, който ще тръгва от разпределителната станция на Булгаргаз във Владиславово.

През тази година ще бъдат изградени 54 километра от газопровода, като инвестицията е осигурена от Овергаз и Община Варна, която е акционер с 34% във Варнагаз, няма да се налага да инвестира.

През следващите 10 години Варнагаз ще инвестира общо 15 млн. евро в газификацията на Варна. До този момент Варнагаз е инвестирал 700 000 евро за проектни дейности. Лиценз за газифициране на останалите три района във Варна притежава Примагаз АД.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 16:09 | 01.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още