Държавата да изкупи минимум 250-300 хил. тона жито от нова реколта по 200-210 лв. за тон. За това настоява Съюзът на зърнопроизводителите в България пред консултативния съвет към Министерството на земеделието, съобщи председателят на сдружението Димитър Катранджиев. Според него имало индикации държавният резерв да се попълва с аржентинска пшеница.
Намесата на държавата ще определи и стартовата цена на новата реколта, смятат производителите.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Богомил Николов за Бюджет 2026: Да го мислят децата ни
AI компаниите стават по-чувствителни към разходите и ги прехвърлят към клиентите
САЩ увеличават инвестициите в AI за по-строг митнически контрол
Финансовият срив в Йоханесбург засилва призивите държавата да поеме управлението
Горещите вълни в Европа вече намаляват доходите и излагат милиони на бедност
Путин вече не означава стабилност – поне за Крим
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
VW получи 7,4 милиарда евро, но съкращава 100 000 души
Петрол и патриарх: Как с позицията си за Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС?
Елегантна визия дори със сива коса
Димитров: Бюджетът ни връща към Виденовата криза
Съмишленикът на Путин и бивш министър на отбраната Сергей Иванов почина на 73
Тексас търси избягал жираф на име Грейси