140 млн. лв. са загубите на 357 български фирми до днес заради липсата на природен газ, съобщиха от Кризисния щаб на Министерството на икономиката и енергетиката.
За изминалите 24 часа потреблението на газ в страната се е увеличило от 210 500 кубически метра на 221 600 кубически метра. В момента вътрешната консумация на ел. енергия е 590 мегаватчаса. За износ отиват 640 мегаватчаса.
Почти е възстановена работата по включване на циркулационната помпа от блок 6 на АЕЦ "Козлодуй" и към 18 ч. към енергийната система се подават 550 мегавата. Наличността от газ в хранилището в Чирен към 18 ч. днес е 506 милиона кубически метра, а в тръбите има 18 милиона кубически метра синьо гориво.
Всички топлофикации в страната работят с повече мазут и с по-малко газ. Температурата, която те подават към радиаторите, е около 73 градуса по Целзий.
С намалено налягане на газоподаването са София, Асеновград, Мездра и Враца.


Алжир обърна Йордания на Мондиала
Съдът образува ново дело по иск на „МБАЛ Варна“ ЕООД срещу НЗОК
Без ток във Варна на 23 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (23 юни)
Виц на деня - 23 юни
Иран бърза да върне азиатските купувачи на петрол след свалените санкции
Европа развива тревожна пристрастеност към американския газ
Петролът задържа спада си след облекчаването на санкциите срещу Иран
Супер Ел Ниньо: Климатичният риск се връща като фактор за пазарите
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Земетресение с магнитуд 4,1 по Рихтер на гръцкия остров Евбея
Очевидец на трагедията на Лъвов мост: На луд ли ще ме правиш за 40 евро?
Две момчета убиха трима съученици при стрелба във Филипините
Тръмп обвини европейски съюзници в НАТО, че не са помогнали на САЩ във войната с Иран
Броят на активните разломи в Турция е достигнал до 700